Podsumowanie programu edukacyjnego „Trzeźwo myślę” Carlsberg Polska

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Podsumowanie programu edukacyjnego „Trzeźwo myślę” Carlsberg Polska

Za nami 4. edycja programu społeczno-edukacyjnego „Trzeźwo myślę”. Przez całe lato firma Carlsberg Polska zachęcała do odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, bezpiecznego podróżowania i wypoczynku.

To była wyjątkowa edycja, głównie za sprawą ambasadorów i ich wiedzy. W tym roku program Trzeźwo myślę wspierali: Joanna Stępińska – wysokogórski przewodnik tatrzański SWPT, Marcin Borkowski – ratownik medyczny i mistrz Europy w ratownictwie medycznym, Tomasz Draczyński – ratownik wodny OSP Ratownictwo Wodne – Warszawa i Iwona Blecharczyk „Trucking Girl” – zawodowy kierowca transportu wielkogabarytowego. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Głównym założeniem programu Trzeźwo myślę jest pokazanie, że potrzeba trzeźwego, czyli rozsądnego myślenia odnosi się zarówno do konsumpcji alkoholu, jak i wielu innych sytuacji w codziennym życiu. W tegorocznej edycji podjęliśmy temat odpowiedzialności za siebie i innych podczas wakacji, zwłaszcza bezpieczeństwa nad wodą, w górach oraz podczas podróży. W sytuacji, gdy większość Polaków zdecydowała się spędzić urlop w kraju, co oznaczało wzmożony ruch na drogach czy górskich szlakach, wiedza i doświadczenie naszych ambasadorów były bezcenne – mówi Małgorzata Janikowska, koordynator akcji „Trzeźwo myślę” z ramienia Carlsberg Polska.

Kocham życie. Trzeźwo myślę

Co roku, szczególnie podczas wakacji, przybywa przykładów na to, że alkohol spożywany bez rozwagi lub w nadmiarze, w połączeniu z brawurą, jest przyczyną wielu niebezpiecznych sytuacji, a nawet tragedii. Liczby mówią same za siebie. Średnio co czwarta ofiara utonięć ma promile we krwi. W ubiegłym roku właśnie latem zarejestrowano najwyższą liczbę wypadków spowodowanych przez kierujących pod wpływem procentów. Dlatego tak istotne jest promowanie odpowiedzialnej postawy wobec alkoholu, zwłaszcza wśród wielbicieli pływania i sportów wodnych, amatorów górskich wędrówek, kierowców oraz opiekunów małoletnich.

Ważne tematy przyciągają

Działania w ramach 4. edycji programu obejmowały m.in. przygotowanie cyklu materiałów poradnikowych w postaci filmów, infografik i tekstów, dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, w górach i na drodze, a także serię audycji w radiu internetowym poświęconych trzeźwemu myśleniu podczas letniego wypoczynku. Publikowane materiały cieszyły się dużym zainteresowaniem mediów i odbiorców. Wideo „I love life – I drive sober” na kanale „Trucking Girl” Iwony Blecharczyk obejrzało już ponad 70 tysięcy internautów. Dobór ambasadorów – autorytetów w swoich dziedzinach przełożył się na wysoką wartość merytoryczną oraz wiarygodność przekazów. 

– Efekt medialny przekroczył nasze oczekiwania. Duża w tym zasługa ambasadorów, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, co przyniosło wysoką efektywność działań i szerokie dotarcie do odbiorców. Poruszaliśmy ważne tematy, które  stawały się pretekstem do dyskusji  i źródłem spontanicznych reakcji. Podczas jednej z audycji do studia zadzwonił słuchacz, który 20 lat temu skoczył do wody i złamał kręgosłup. Opowiedział swoją historię i podkreślał, jak ważne jest edukowanie społeczeństwa na temat bezpiecznego zachowania nad wodą. Pamiętajmy, że rolą ratowników jest nie tylko udzielanie pomocy, ale także zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom, a nasza kampania ich w tym wspierała – podsumowuje Małgorzata Janikowska. 

Program „Trzeźwo myślę” wspiera realizację jednego z czterech celów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg „Together Towards ZERO”, czyli ZERO nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Za koncepcję i realizację 4. edycji projektu odpowiadała agencja ConTrust Communication.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij