Tęczowa iluminacja na budynku Komisji Europejskiej w ramach akcji Kampanii Przeciw Homofobii

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Tęczowa iluminacja na budynku Komisji Europejskiej w ramach akcji Kampanii Przeciw Homofobii

We wtorek, 22 września na fasadzie budynku głównej siedziby Komisji Europejskiej w Brukseli z inicjatywy All Out i Kampanii Przeciw Homofobii wyświetlone zostały tęczowe hasła dot. stref wolnych od LGBT.

Oczy Europy są zwrócone w stronę Polski. Wszystko za sprawą homofobicznych poczynań rządu i władz samorządowych. W poniedziałek, 14 września br. Parlament Europejski zajął się raportem dotyczącym praworządności w Polsce łącząc jej kryzys z homofobią władz, a przewodnicząca Komisji Europejskiej jasno potępiła wszelkie przejawy przemocy, nienawiści i dyskryminacji wobec działaczy LGBT.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tydzień później, 22 września unijna Komisarz ds. Równości, Helena Dalli spotkała się z przedstawicielami All Out i Kampanii Przeciw Homofobii, aby przyjąć petycję z 300.000 podpisami wzywającą do podjęcia działań ws. stref wolnych od LGBT i homofobicznej nagonki w Polsce. Tego samego dnia na budynku głównej siedziby Komisji Europejskiej wyświetlone zostały tęczowe hasła wzywające unijne instytucje do podjęcia konkretnych działań.

Tęcza ws. Polski na siedzibie Komisji Europejskiej

O godzinie 21:00 we wtorek 22 września na fasadzie budynku Komisji Europejskiej w Brukseli odbyła się tęczowa projekcja zorganizowana przez All Out przy wsparciu KPH. Na budynku KE pojawiły się hasła w języku angielskim i polskim wzywające instytucje unijne do działania. Organizacje żądają od Unii konkretnych reakcji, których efektem będzie zatrzymanie w Polsce barbarzyńskiego procederu jakim są m.in. strefy wolne od LGBT. Transmisję live z projekcji w Brukseli było można obejrzeć na facebooku KPH.

Tęczowa iluminacja, spotkanie z unijną Komisarz ds. Równości Heleną Dalli oraz petycja „We are under attack in Poland” to podejmowane przez Kampanię Przeciw Homofobii działania, które mają na celu zmobilizować europejskie instytucje do działania.

– Czas, aby Komisja Europejska i Rada Europejska stanęły na wysokości zadania i wypełnili swój obowiązek obrony wspólnych wartości UE zapisanych w Traktacie o Unii Europejskiej poprzez włączenie kwestii naruszeń praw podstawowych w procedurę art. 7 Traktatu i uruchomienie procedury naruszeniowej w związku z tzw. strefami wolnymi od LGBT – stwierdza wicedyrektorka KPH, Mirosława Makuchowska.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij