I edycja Festiwalu Kręgi już w ten weekend! Targi, warsztaty i panele dyskusyjne kręcące się wokół czułości

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
I edycja Festiwalu Kręgi już w ten weekend! Targi, warsztaty i panele dyskusyjne kręcące się wokół czułości

W zbliżający się weekend swoją pierwszą odsłonę będzie miał Festiwal Kręgi – tworzony przez kobiety dla kobiet. I – jak kręgi – oparty na demokratyczności: bo w końcu w kręgu wszyscy jesteśmy równi. Twórczynie festiwalu postanowiły skupić się na temacie czułości.

Czym właściwie jest CZUŁOŚĆ? Według definicji to uczuciowość, wrażliwość, odnoszenie się z miłością. Ale też cecha mechanizmów polegająca na ich precyzyjnym działaniu i wielkość określająca stopień reagowania filmu fotograficznego na światło. To czułości poświęciła swoją mowę noblowską Olga Tokarczuk: “Czułość jest tą najskromniejszą odmianą miłości. To ten jej rodzaj, który nie pojawia się w pismach ani w ewangeliach, nikt na nią nie przysięga, nikt się nie powołuje. Nie ma swoich emblematów ani symboli, nie prowadzi do zbrodni ani zazdrości. Pojawia się tam, gdzie z uwagą i skupieniem zaglądamy w drugi byt, w to, co nie jest „ja”. (...) Czułość jest spontaniczna i bezinteresowna, wykracza daleko poza empatyczne współodczuwanie. Jest raczej świadomym, choć może trochę melancholijnym współdzieleniem losu. Czułość jest głębokim przejęciem się drugim bytem, jego kruchością, niepowtarzalnością, jego nieodpornością na cierpienie i działanie czasu.”

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

All you need is love i … koniecznie czułość!

Podobno ludzie okazujący sobie czułość, ale też czułość przyjmujący - dłużej żyją i rzadziej chorują. Organizatorki Festiwalu Kręgi mówią więc “Czułość – również ta, okazywana sobie samej czy samemu za pomocą drobnych gestów - jest naszą “szczepionką” na wirusa, jesień i smutki. Ale też kochamy po prostu celebrować czułość bez okazji, powodu i nie przeciwko czemuś, a za! Czułość to dla nas też po prostu stawanie za sobą w delikatny sposób, dbanie o siebie na wszelakie możliwe sposoby oraz wyrażanie miłości. Uważamy też, że all you need is love i … koniecznie czułość!”

Tematy paneli/spotkań/rozmów/warsztatów oscylują więc wokół tematu głównego festiwalu, czyli CZUŁOŚCI NA CIĘŻKIE CZASY.

– Nie chcemy rozmawiać o tym, w jak ciężkich czasach przyszło nam żyć, lecz o sposobach na nie: o tym, że owa czułość na siebie, słuchanie, podążanie za sobą a co za tym idzie - nawet irracjonalna - elastyczność może nam teraz pomóc. Pokazujemy techniki słuchania siebie, ale też odpoczynku w prostych czynnościach takich jak rękodzielnictwo. A przede wszystkim, słuchamy siebie nawzajem - różnych doświadczeń, punktów widzenia, sposobów na... – z szacunkiem i ciekawością. Bo to, co tu ważne to również wielość spojrzeń i tworzenie wspólnoty: różnorodnej, pomocnej, czułej. Nieidealnej z założenia – idealnej na te czasy – mówi jedna z Kręgiń Aga Kozak, która zaprogramowała panele – wymyśliła temat przewodni i zaprosiła uczestniczki do dyskusji.

Czułe targi, warsztaty i konsultacje na Mysiej 3 i w hotelu PURO

Do części targowej Jagoda Valkov i Anna Indulska – do tej pory tworzące Targi Wzory, teraz część teamu Kręgi – dobrały wystawców, których cechuje czułe podejście do ich pracy, lub którzy wytwarzają produkty wspierające nas w czułym podejściu do samego siebie. Na Mysiej 3 znajdziemy więc ceramikę, naturalne kosmetyki, ubrania i koce, oleje i suplementy diety, książki i biżuterię czy gadżety erotyczne – wszystko szalenie czułe. Mysia 3 będzie też miejscem bezpłatnych warsztatów; od zgłębiania tajników powstawania naturalnych kosmetyków przez robienie naturalnych kadzideł czy frotek do włosów, makram aż po naukę masażu twarzy, inteligencji emocjonalnej, po konsultacje w zakresie holistycznego podejścia do zdrowia i profilaktyki z Fundacją Bądź czy konsultacje dietetyczne z Kobiety Bez Diety.

Jeszcze więcej warsztatów znaleźć można będzie w gościnnych i przytulnych przestrzeniach warszawskiego Hotelu PURO. O lekcje jogi zadba PortalYogi, o naukę rękodzielnictwa (szycie termoforów i maseczek na oczy) Zaradne. Fundacja Bądź podzieli się swoją specjalistką w zakresie aromaterapii, a PRISMA Spa, zlokalizowane w PURO autorskim programem automasażu oraz gimnastyki twarzy z wykorzystaniem olejku ratunkowego do twarzy, oraz galenicznej wody oczyszczającej do oczu i twarzy firmy Alba1913. Aleksandra Więcka nauczy nas jak zostać bohaterką swojej własnej opowieści i czuć się z tym dobrze, Zuza Sikorska jak myśleć ciałem, o czułe porządkowanie świata zadba Bożena Kowalkowska, a dziewczyny z dziewczyńskiego magazynu on-line SZAJN nauczą nas z czułością odnosić się do swoich części intymnych. Będzie kaligrafowanie czułych słówek, pełne uważności tkanie oraz projektowanie zapachu czułości.

Różne obszary czułości – panele dyskusyjne w kobiecym towarzystwie

Również w PURO – a dokładniej na fotelach i kanapach Loreta Bar na najwyższym piętrze hotelu, z widokiem na taras pełen zielonych roślin oraz imponującą panoramę Warszawy dyskutować o czułości będą psycholożki, seksuolożki, artystki, badaczki, joginki i celebrytki. Magda Mołek, Lidia Popiel, Matylda Damięcka, Ofelia Iga Kreft, Justyna Szyc-Nagłowska, Orina Krajewska i Ewa Woydyłło - to tylko niektóre z naszych gościń. Rozmawiać będą o tym, czym czułość w ogóle jest, jak można ją zaaplikować do swojej pracy (i co się wtedy dzieje) i życia codziennego, praktyki ruchu, medytacji czy macierzyństwa. Podyskutują o tym, czy czułość matczyna może być skierowana tylko na dziecko a zapominać o matce, o tym czym jest seks bez czułości a czym ten z, oraz czy czułość równa się wygoda.

Festiwal Kręgi – postpandemiczny start-up

I edycja festiwalu zapowiada się bardzo obiecująco, ale przed twórczyniami projektu Kręgi jeszcze wiele nowych wyzwań.

– Postanowiłyśmy wystartować z przytupem. Gdybyśmy miały się poddać niesprzyjającej do rozwoju nowych biznesów atmosferze, być może nasz festiwal nigdy by nie powstał, a my nie spełniałybyśmy swoich marzeń. Mówimy o sobie dumnie, że jesteśmy postpandemicznym start-up’em – covidowa rzeczywistość nas nie tylko wzmocniła, ale przetransformowała w silniejszy brand. Od maja pod marką Kręgi zrealizowałyśmy szereg rozmów live na naszym Instagramie, utworzyłyśmy zamkniętą grupę Soulsisters trochę na podobieństwo kobiecego kręgu, ale w świecie wirtualnym a od lipca ruszyłyśmy z projektem Kręgi Camp, czyli weekendowymi warsztatami rozwojowymi w pięknych zakątkach Polski oraz jednodniowymi warsztatami na miejscu w Warszawie. Słuchamy potrzeb kobiet, które do nas mówią i spełniamy je. Tak rozwijają się Kręgi, a dziś przyszedł czas na nasz kobiecy festiwal – mówi Aga Byczot, odpowiedzialna za rozwój biznesowy i komunikację Festiwalu Kręgi. 

Więcej informacji znajduje się na stronie festiwalu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij