Soft minimalism od Gino Rossi i CCC: Czy minimalizm w modzie jest jednoznaczny?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Soft minimalism od Gino Rossi i CCC: Czy minimalizm w modzie jest jednoznaczny?

W czwartek, 24 września, na kanwie premiery kapsułowej kolekcji Gino Rossi Soft minimalism, odbył się panel dyskusyjny, którego tematem przewodnim był modowy minimalizm. W prowadzonej przez Joannę Horodyńską debacie wzięły udział najważniejsze głosy polskiej sceny fashion.

Estetyczny, surowy design i najnowsze modowe kierunki to dwa filary ekskluzywnej kapsuły od Gino Rossi. W miniony czwartek, w showroomie marki CCC, pośród botków o prostych bryłach i gładkich fakturach oraz klasycznych torebek ze skóry odbyła się debata z wiodącym pytaniem: „Czy minimalizm w modzie jest jednoznaczny?”. Otworzyła ją i poprowadziła Joanna Horodyńska, która źródeł minimalizmu w świecie fashion upatruje w kulturze, sztuce, architekturze i muzyce. Na jej pytania odpowiadały Dyrektor Kreatywna marki CCC Valeriya Musina, dyrektor mody magazynu „Vogue Polska” Karla Gruszecka, influencerka i stylistka Olivia Kijo oraz topmodelka Kasia Struss.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Ja szczególnie cenię minimalizm w czystej, prostej formie. Bez żadnych dodatków czy ozdób – powiedziała na otwarcie panelu Valeriya Musina.

– Minimalizm sprawdza się zawsze, bo jest wygodny. To proste formy, ograniczenie palety kolorystycznej i powrót do lat 90., czyli między innymi wysokiej jakości wykonania. Minimalizm to również odmienny rodzaj manifestu kobiecości – wtórowała jej Karla Gruszecka.

Kasia Struss od zawsze stawia na minimalizm. Tak prywatnie, jak i w życiu zawodowym 

– Na wybiegu inaczej prezentuje się minimalistyczne kolekcje. Więcej pracuje się ciałem, pozą i twarzą – przyznała topmodelka i założycielka marki Ala Natural Beauty.

Z kolei Olivia Kijo idealną definicję minimalizmu w modzie znalazła w słynnych słowach Ludwiga Miesa Van der Rohe „Less is more”. 

– To nie jest krzykliwa moda, ani zabieganie o chwilowy trend, to moda zawsze modna – podsumowała dyskusję Karla Gruszecka.

Wśród gości eventu pojawiły się także m.in. Jessica Mercedes, Agnieszka Ścibior czy Ewa Witkowska. Transmisja z panelu dyskusyjnego odbyła się na kanałach CCC i platformach Facebook, Instagram oraz YouTube. Patronem medialnym wydarzenia był magazyn „Vogue Polska”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij