#ZTwoichPodatków: Internauci wyśmiewają konkurs Ministerstwa Finansów i bezwzględnie punktują polityków

#ZTwoichPodatków: Internauci wyśmiewają konkurs Ministerstwa Finansów i bezwzględnie punktują polityków

#ZTwoichPodatków to nowy projekt Ministerstwa Finansów, który z założenia miał pokazać, na co zostały wydane pieniądze z podatków w ostatnich latach. Internauci zakpili jednak z akcji MF i zaczęli bezlitośnie punktować największe afery związane z politykami PiS.

Kilka dni temu Ministerstwo Finansów opublikowało na swoim Twitterze informację o konkursie pod hasłem #ZTwoichPodatków. W jego ramach MF zachęca użytkowników, by nagrywali filmiki, w których pokazują, na co zostały wydane pieniądze z podatków w ostatnich latach. Jak bowiem czytamy na stronie akcji, jej celem jest „pokazanie, że dzięki dochodom państwa, które pochodzą z podatków płaconych przez wszystkich obywateli, finansowane są tak ważne obszary jak edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i wiele innych”. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Inicjatorzy konkursu nie spodziewali się jednak, że akcja zostanie przez użytkowników wykorzystana do wyśmiania polityków i wypunktowania największych afer z ich udziałem. W mediach społecznościowych szybko pojawiły się bowiem filmiki oraz zdjęcia różnych niepotrzebnych inicjatyw, działań czy też obiektów, które zostały sfinansowane pieniędzmi z naszych podatków.

Internauci głównie zwracali uwagę na gigantyczne kwoty, które zostały wydane m.in. na finansowanie Telewizji Publicznej, wyborów, które się nie odbyły, czy też dodatkową ochronę Jarosława Kaczyńskiego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij