David Attenborough odpowiada na pytania Davida Beckhama i Billie Eilish na temat zmian klimatycznych

David Attenborough odpowiada na pytania Davida Beckhama i Billie Eilish na temat zmian klimatycznych

W związku z premierą najnowszej produkcji pt. „David Attenborough: Życie na naszej planecie”, słynny biolog postanowił odpowiedzieć na pytania dotyczące stanu naszej planety, które zadali mu m.in. David Beckham, Billie Eilish czy aktorka Maisie Williams.

David Attenborough to postać, której w dzisiejszych czasach nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – słynny biolog i podróżnik jest bowiem jednym z najbardziej znanych popularyzatorów wiedzy o środowisku naturalnym. Film zatytułowany „Nasza Planeta”, którego narratorem był Attenborough, pobił rekordy popularności i otworzył oczy wielu osób na kwestie związane ze stanem naszej planety. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Niedawno słynny biolog dołączył do społeczności Instagrama – w zaledwie kilka dni zdobył ponad 4 mln obserwujących, zaś jego pierwszy post został wyświetlony przez ponad 16 mln osób.

Założenie konta na Instagramie przez Davida Attenborougha było w pewnym stopniu związane z premierą najnowszej produkcji biologa pt. „David Attenborough: Życie na naszej planecie”, która dostępna jest już na platformie Netflix. Co więcej, w ramach promocji filmu, biolog postanowił odpowiedzieć na kilka istotnych pytań dotyczących naszej planety, które zadały mu znane osobistości. 

„Jak radzisz sobie ze świadomością, że dzikie zwierzęta i przyroda, znalazły się w tak trudnym położeniu?”, „Jaką wiadomość chciałbyś przekazać młodemu pokoleniu?” – tego typu pytania zadali Davidowi Attenboroughowi m.in. David Beckham, Billie Eilish, aktorka Maisie Williams czy też obsada serialu „Sex Education”. Słynny biolog, odpowiadając na ich pytania, zwrócił uwagę m.in. na palący problem zmian klimatycznych, a także wyraził szczerą nadzieję, że jego najnowszy film otworzy oczy wielu ludziom i przekona ich, że „katastrofa klimatyczna to nie jest fikcja, a coś, co dzieje się naprawdę”.  

Co ciekawe, pytania Davidowi Attenboroughowi zadali także najmłodsi członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

PS

Pod koniec kwietnia br. BBC ruszyło z akcją edukacyjną, w ramach której stacja emitowała lekcje online dla dzieci, które z powodu pandemii koronawirusa siedzą w domach. W inicjatywę zaangażowało się wiele znanych osób, w tym m.in. David Attenborough, który prowadził lekcje geografii.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij