W trosce o małych pacjentów. Niezwykły mural w szpitalu dziecięcym od „Herbapol-Lublin” S.A.

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
W trosce o małych pacjentów. Niezwykły mural w szpitalu dziecięcym od „Herbapol-Lublin” S.A.

„Herbapol-Lublin” S.A. sfinansował niezwykły mural w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Kolorowy mural to nie tylko sposób na poprawę nastroju małych pacjentów i ich rodziców; dzięki wykorzystaniu specjalnych farb, które pochłaniają znaczną część zanieczyszczeń, blokują rozwój pleśni i mikrobów, eliminują bakterie i usuwają przykre zapachy, mural ma korzystny wpływ na jakość powietrza w szpitalu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Inspirowane naturą rysunki soczystych owoców, leśnych zwierząt i magicznych elfów na stałe zagościły w Szpitalu Dziecięcym na ul. Niekłańskiej w Warszawie. Zamówiony przez „Herbapol-Lublin” S.A. mural, który pokrywa ściany ponad 30-metrowego korytarza, został namalowany z myślą o małych pacjentach i ich rodzicach, przebywających w szpitalu na badaniach i leczeniu. Całość została wykonana specjalnymi farbami AirLite, które usuwają blisko 90 proc. zanieczyszczeń powietrza, rozkładając m.in. szczególnie szkodliwe dla zdrowia tlenki azotu. Pod wpływem światła farby blokują również rozwój pleśni, mikrobów, eliminują bakterie oraz usuwają przykre zapachy. Rewitalizacji korytarza, łączącego oddziały Patologii Noworodka i Niemowlęcia, Ortopedii i Chirurgii urazowej, Pediatrii, Dermatologii oraz Neurologii, towarzyszył również gruntowny remont tej przestrzeni.

– Herbapol to marka rodzinna, dla której bliskość oraz jakość wspólnie spędzanych chwil mają ogromne znaczenie. Dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w remont jednego z głównych korytarzy komunikacyjnych szpitala. Zależało nam na tym, aby spojrzeć na tę przestrzeń oczami dziecka i sprawić, by mali pacjenci i ich rodzice choć przez chwilę poczuli się lepiej pomimo konieczności przebywania w placówce medycznej. Powstały mural to jednak więcej niż tylko dziecięca estetyka. To również blisko 160 m2 powierzchni, która aktywnie oczyszcza powietrze z większości zanieczyszczeń, pleśni i bakterii, jak również przykrych zapachów. Cieszę się, że firma „Herbapol-Lublin” S.A. mogła wziąć udział w tym projekcie i mam nadzieję, że dzięki muralowi mali pacjenci oraz ich rodzice choć na chwilę zapomną o swych troskach – mówi Evangelos Evangelou, prezes zarządu „Herbapol-Lublin” S.A.

Przygotowaniem i wykonaniem projektu zajęła się Justyna Hołubowska-Chrząszcach oraz firma TOMATO.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij