Facebook wprowadził naklejki wspierające LGBT+ – Polska znalazła się na czarnej liście, dla której nie są one dostępne

Facebook wprowadził naklejki wspierające LGBT+ – Polska znalazła się na czarnej liście, dla której nie są one dostępne

Z okazji tegorocznego dnia pod hasłem „Coming Out Day” Facebook wprowadził serię naklejek wspierających społeczność LGBT+. W Polsce jednak nie są dostępne, bo zdaniem portalu społeczności nieheteronormatywne są w naszym kraju szykanowane.

11 października corocznie na całym świecie obchodzony jest tzw. Coming Out Day, który ściśle związany jest ze społecznością LGBT+. W tym roku z okazji tego wydarzenia Facebook postanowił wprowadzić serię naklejek na zdjęcia profilowe z „tęczowymi” hasłami, wspierającymi społeczności nieheteronormatywne. Ponadto, w ramach współpracy z kilkoma organizacjami – m.in. Sara Foundation czy It Gets Better Project – w portalu pojawiły się krótkie poradniki dla rodzin i opiekunów osób LGBT+.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wspomniane naklejki pojawiły się w wielu państwach na świecie, w których dostępny jest Facebook. Niektóre kraje zostały jednak celowo pominięte – m.in. Afganistan, Białoruś, Irak, Pakistan, Rosja, a także Polska. 

Jak napisali przedstawiciele portalu w komentarzu do wpisu na temat naklejek na profilu [email protected], na tzw. czarnej liście znalazły się te państwa, w których społeczności LGBT+ są szykanowane i nierzadko ich życie znajduje się w niebezpieczeństwie. 

PS

Angażowanie się marek w kwestie polityczne i światopoglądowe budzi mieszane uczucia polskich konsumentów, pokazuje badanie Wavemaker. Przeważają zwolennicy aktywizmu, którzy twierdzą, że firmy też muszą brać odpowiedzialność za to jak wygląda świat.

PS2

Na początku sierpnia br. Zalando ruszyło z kampanią ukazującą problemy społeczności LGBT+ wywołane skalą homofobii w Polsce. Celem projektu „Historie ukryte w ubraniach” było pokazanie prawdziwych historii osób LGBT+, które stały się ofiarami przemocy z uwagi na swoją orientację seksualną.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij