Ruch Chorzów podbija Internet

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Reklama internetowa

partnerem merytorycznym działu jest AdForm

Ruch Chorzów podbija Internet

Kibice Górnika Zabrze, Korony Kielce, Legii Warszawa i Widzewa Łódź musieli być bardzo zdziwieni, gdy odkryli, że na stronach internetowych ich klubów znajdują się reklamy innej drużyny z polskiej ekstraklasy - Ruchu Chorzów. Zaskoczeni fani mogli obejrzeć bannery z wiadomością od śląskiego klubu.

Każdy klub otrzymał indywidualny baner. Na stronie zaprzyjaźnionego Widzewa Łódź znalazło się hasło: "Jest nas dwóch Widzeń i Ruch. Zapraszamy do Chorzowa". "Władcy Górnego Śląsku" - to strona Górnika Zabrze. "Niebieska armia wraca do gry" - to hasło obejrzeli kibice Korony Kielce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z kolei na stronie Legii Warszawa pojawiło się hasło - "Stolica futbolu jest w Chorzowie".

Ta nietypowa akcja promocyjna jest wspólnym dziełem Ruchu Chorzów i Admind Creative Agency z Krakowa. Zależało nam na stworzeniu niestandardowej akcji, która rozniosłaby się po sieci

i wywołałaby pozytywny buzz wokół marki. Działania tego rodzaju są naszą specjalnością, dlatego tym bardziej cieszy mnie szeroki oddźwięk - tłumaczy dyrektor kreatywny Admind Mateusz Zabierowski - Szczerze przyznam, że nie spodziewaliśmy się aż tak dużego rozgłosu.

O akcji napisały wszystkie polskie media sportowe, a fan page Ruchu Chorzów od rana przeżywa oblężenie kibiców, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o niestandardowej akcji klubu. Post pokazujący baner Ruchu na stronie Górnika w ciągu kilku godzin osiągnął ponad 1200 like'ów i 150 share'ów.

Umieszczenie banerów Ruchu na stronach konkurencyjnych drużyn było możliwe dzięki zastosowaniu Google AdSense. Strony wymienionych drużyn należą do systemu Google AdSense. Ominęliśmy filtry, które teoretycznie powinny zatrzymać nasze banery - tłumaczy Krzysztof Langer, odpowiedzialny za wdrożenie akcji - dzięki temu nasze reklamy wyświetlały się na stronach konkurencyjnych klubów.

Akcja Ruchu Chorzów i Admind Creative Agency to jeden przykładów kreatywnego marketingu sportowego w Polsce. Guerillowa minikampania pokazała, że małym kosztem można stworzyć efektywną akcję, która zdobędzie ogromny zasięg.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij