Google Maps pokaże natężenie ruchu w sklepie w związku z pandemią koronawirusa

Google Maps pokaże natężenie ruchu w sklepie w związku z pandemią koronawirusa

W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa firma Google postanowiła dodać nową funkcję do swojej popularnej aplikacji Google Maps – platforma pokaże bowiem, ile jest osób w danym sklepie, aby umożliwić uniknięcie tłoku.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i mówi się, że już wkroczyliśmy w drugą falę epidemii – wszak codziennie w samej Polsce odnotowuje się po kilka tysięcy aktywnych przypadków COVID-19. Z uwagi na to tak duże znaczenie ma teraz przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych, takich jak np. noszenie maseczek czy też zalecanie się do zasad social distancingu. Pomóc może w tym nowa funkcja, która niedawno pojawiła się w aplikacji Google Maps – a mianowicie, chodzi o natężenie ruchu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do tej pory aplikacja pokazywała średnie zatłoczenie w danej restauracji, w zależności od godziny. Teraz z kolei dodana została możliwość sprawdzenia informacji o tym, ile osób jest w sklepie czy aptece. Co ciekawe, miejsca, w których natężenie ruchu jest naprawdę duże, zostaną oznaczone już w głównym oknie programu, nawet bez konieczności ich wyszukiwania.

Informacje o średniej liczbie odwiedzających zobaczymy bezpośrednio na mapie. Natomiast pod nazwami konkretnych restauracji czy też sklepów pojawi się komunikat, ile osób może być w danym momencie w tym miejscu. Podobnie będzie w przypadku wyznaczania trasy – oprócz standardowej informacji o czasie przybycia do miejsca, pojawi się też czas oczekiwania na wejście do środka.

PS

Na początku kwietnia br. do Google Maps wprowadzono nową funkcję, która niewątpliwie znajdzie swoje zastosowanie w dobie koronawirusa – teraz w aplikacji możemy wyszukiwać restauracje, które oferują sprzedaż z dowozem do domu, a także na wynos.

PS2

Google wprowadziło też do swojej aplikacji Google Maps nową funkcję skierowaną do osób, które mają problemy z poruszaniem się – platforma pokaże miejsca dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij