Akcja #KomputerDlaUcznia przyspiesza

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Akcja #KomputerDlaUcznia przyspiesza

Pandemia znów dotyka milionów uczniów, mierzących się z wyzwaniem nauki zdalnej. I znów też nie brakuje rodzin, w których dzieci nie mają dostępu do komputera połączonego z siecią. Dlatego Fundacja Impact wraz z partnerami kontynuuje akcję #KomputerDlaUcznia.

Ponad 4,5 mln uczniów w Polsce, z czego ponad 3 mln dzieci ze szkół podstawowych znów musi być gotowych na naukę zdalną. Taka forma edukacji to dla polskich rodzin wyzwanie cyfrowe, które niejednokrotnie wciąż uniemożliwia e-naukę tysiącom dzieci. Dlatego też Fundacja Impact wraz z partnerami takimi jak: BNP Paribas, Orange, Nestle, BMW Financial Services, PayU, GovTech oraz 300 Gospodarka kontynuuje akcję #KomputerDlaUcznia. Jej pierwsza odsłona pozwoliła zorganizować narzędzia do nauki zdalnej i przekazać potrzebującym rodzinom prawie tysiąc zestawów komputerowych z dostępem do sieci.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Dzięki akcji #KomputerDlaUcznia niemal 1000 dzieci dostało komputery z dostępem do internetu i mogło kontynuować naukę w czasach pandemii. Teraz, gdy niemal 400 tys. osób jest na kwarantannie a obostrzenia epidemiczne obejmują także szkoły podstawowe, znów dostajemy dużo zgłoszeń od rodziców, nie godzących się na wykluczenie cyfrowe ich dzieci. Dlatego w najbliższych dniach i tygodniach kolejne zestawy do zdalnej nauki trafią do potrzebujących – zapowiada Urszula Hasiec, prezes Fundacji Impact.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 r. ponad 83% gospodarstw domowych posiadało w domu przynajmniej jeden komputer. Zatem 13 proc. gospodarstw domowych w Polsce nie posiada komputera z dostępem do internetu, co przekłada się na nawet 500 tys. uczniów będących na stałe odciętych od cyfrowego świata. Dlatego akcja #KomputerDlaUcznia się nie kończy: na stronie www.KomputerDlaUcznia.com można wesprzeć akcję jak i zgłosić potrzebę otrzymania wsparcia.

– Fundacja Impact organizując akcję #KomputerDlaUcznia chce wnieść swój wkład w likwidację zjawiska wykluczenia cyfrowego. Mamy świadomość jak kluczowe dla przyszłości dzieci jest to, by mogły się uczyć także z domu, w okresie pandemii – zaznacza Urszula Hasiec.

Jak dotąd Fundacja Impact przekazała niemal 950 laptopów z dostępem do sieci o łącznej wartości prawie 1,5 mln zł.

- Córki otrzymały laptop w ramach akcji #KomputerDlaUcznia, za co jesteśmy bardzo wdzięczne. Laptop w tej sytuacji jest nam niezbędny do nauki. Dzięki sprzętowi możemy ją spokojnie kontynuować on-line. W imieniu swoim i córek jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do daru jaki otrzymałyśmy. Wierzę, że dobro wraca! - mówi mama Julii i Alicji z Jaworzna, które już korzystają z komputera przekazanego przez Fundację Impact.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij