COS wprowadza kolekcję z kaszmiru, który jest bardziej przyjazny środowisku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
COS wprowadza kolekcję z kaszmiru, który jest bardziej przyjazny środowisku

COS jest partnerem fundacji Aid by Trade, która współpracowała z marką nad stworzeniem kolekcji z kaszmiru z certyfikatem The Good Cashmere Standard. Potwierdza on pochodzenie materiału ze zrównoważonych źródeł: farm, gdzie kozy hodowane są odpowiedzialnie, środowisko podlega ochronie...

...a społeczne, ekologiczne i ekonomiczne aspekty życia hodowców i ich rodzin są szanowane. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wzrost popularności kaszmirowych produktów przyczynił się do problemów wywołanych nadmiernym wypasem zwierząt, który zwiększa ryzyko pustynnienia gruntów. Inicjatywa The Good Cashmere Standard służy monitorowaniu całości procesu produkcji przędzy w chińskim obszarze Mongolii Wewnętrznej.

Poza serią produktów z certyfikatem The Good Cashmere Standard, COS przedstawia ofertę dzianin wykonanych z kaszmiru pochodzącego z recyklingu – przędzy odzyskanej z dotychczasowej produkcji marki. Ze skrawków wytwarzanych produktów wydzielane są długie włókna wysokiej jakości, które ponownie splatane są w przędzę, a następnie w nowe ubrania. Wtórne wykorzystanie materiałów z produkcji i łańcucha dostaw jest częścią inicjatywy, której celem jest zamknięcie obiegu surowców i minimalizacja wytwarzania odpadów.

– Jesteśmy podekscytowani premierą naszej kolekcji wykonanej z kaszmiru, którego pochodzenie jest dokładnie monitorowane. W COS wierzymy, że odpowiedzialność za wpływ naszej działalności na środowisko jest kwestią najwyższej wagi. Jesteśmy też dumni, że możemy przedstawić klientom i klientkom ubrania z kaszmiru odzyskanego z naszej produkcji. Oba projekty są dowodem, jakim szacunkiem darzymy ten cenny surowiec – mówi Francesca Lilley, szefowa zrównoważonego rozwoju COS.

Produkty z kaszmiru ze znakiem The Good Cashmere Standard i kaszmiru pochodzącego z recyklingu będą trafiać do sklepów COS i na cosstores.com od października przez cały sezon jesień/zima 2020, równolegle z bogatą kolekcją kaszmirowych ubrań i dodatków.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij