Fundacja „Wawel z Rodziną” podsumowuje I edycję programu „Dobro od Dziecka”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Fundacja „Wawel z Rodziną” podsumowuje I edycję programu „Dobro od Dziecka”

Dobiegła końca pierwsza edycja innowacyjnego programu społecznego „Dobro od dziecka” wspierającego placówki opiekuńcze w pracy z dziećmi i młodzieżą. W ramach działań Fundacja „Wawel z Rodziną”, przeprowadziła cykl warsztatów, w których wzięło udział aż 63 wychowawców z 34 małopolskich świetlic.

Pierwsza edycja programu Fundacji „Wawel z Rodziną”, który wspiera świetlice środowiskowe i zachęca najmłodszych do dobrych uczynków, dobiegła końca. Spotkania w ramach akcji „Dobro od Dziecka” prowadzone były cyklicznie i poruszały 4 istotne tematy dla rozwoju młodego człowieka. Na zakończenie każdego z nich, opiekunowie otrzymywali instrukcje i zbiór ćwiczeń, umożliwiające im wykorzystanie wyniesionej wiedzy w codziennej pracy. Ostatnie takie spotkanie, ze względu na panującą obecnie sytuację odbyło się online. W ramach I edycji programu, wychowawcy przeprowadzili zajęcia z ponad 700 podopiecznymi krakowskich świetlic środowiskowych. Dzięki realizacji zajęć, podopieczni świetlic mieli możliwość poznania jak we właściwy sposób wyrażać swoje emocje, co to znaczy być wartościowym człowiekiem, jakimi wartościami kierować się w życiu oraz jak współpracować w grupie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Oprócz cyklu warsztatów, programowi Fundacji „Wawel z Rodziną” towarzyszył również ogólnopolski konkurs „Dobre uczynki”. W konkursie, w którym zadaniem dzieci było przedstawienie jak wyobrażają sobie czynienie dobra i dobrych uczynków wzięło udział 86 placówek opiekuńczo-wychowawczych, a Jury mogło wybierać spośród 330 nadesłanych. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne, zestawy ze słodyczami marki Wawel.

– Niezwykle cieszymy się z sukcesu naszego programu. Mamy wiele pozytywnych opinii ze strony wychowawców, że nasze materiały są dla nich bardzo pomocne w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzięki nim, dzieci się otworzyły, zaczęły mówić o swoich emocjach, zaczęły rozmawiać z rówieśnikami. Materiały pomogły wychowawcom też przekazywać wiedzę jak budować swoje poczucie wartości, jak realizować marzenia by być w zgodzie ze sobą i z szacunkiem do drugiego człowieka, bo przecież Czynić dobro można tylko wtedy, gdy sami Czujemy się dobrze – mówi Sylwia Warnecka, wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Obecnie Fundacja „Wawel z Rodziną” planuje dalszy rozwój programu „Dobro od Dziecka”. Organizowane będą warsztaty dla wychowawców placówek wsparcia dziennego również w innych miastach w Polsce.

W tym roku także rozpoczęły się już konsultacje z wychowawcami placówek opiekuńczych na temat kolejnych bloków tematycznych, które będą omawiana na warsztatach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij