TK Maxx wspiera płockie organizacje charytatywne

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
TK Maxx wspiera płockie organizacje charytatywne

Płockie Stowarzyszenie „Odzyskać Więzi” i Fundacja Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym „Agnieszka” otrzymały wsparcie finansowe od Fundacji TK Maxx i Homesense. Jednorazowa dotacja została przekazana organizacjom działającym na rzecz dzieci niepełnosprawnych i dotkniętych autyzmem.

Fundacja TK Maxx i Homesense od ponad 5 lat pomaga wybranym organizacjom charytatywnym w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a od 2019 roku działa również w Polsce. W ramach tegorocznych działań wsparcie finansowe trafi m.in. do dwóch organizacji charytatywnych z Płocka i okolic: Stowarzyszenia „Odzyskać Więzi” obejmującego terapią dzieci z autyzmem oraz do ogólnopolskiej Fundacji Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym Agnieszka, która pomaga dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzinom budując pod Płockiem Grodziskową Osadę Radości. Zaangażowanie Fundacji TK Maxx jest możliwe dzięki pracownikom TK Maxx, którzy, znając potrzeby regionalnych organizacji charytatywnych, zgłaszają wybrane organizacje do otrzymania pomocy w ramach Funduszu na rzecz społeczności lokalnych o nazwie Community Fund.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Informacja o przyznaniu dotacji pieniężnej dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi” była dla nas olbrzymią niespodzianką, którą przyjęliśmy z wielką radością i wzruszeniem. Zostaliśmy wybrani spośród tak wielu organizacji. Nasze Stowarzyszenie już od 16 lat realizuje swoją misję, którą jest kompleksowa terapia skierowana do dzieci i młodzieży z zaburzeniami spektrum autyzmu. Obecnie pod naszymi "skrzydłami" znajduje się 120 podopiecznych. Na wsparcie mogą liczyć także ich rodziny. Często borykamy się z problemami finansowymi, dlatego ważna jest dla nas każda złotówka. Otrzymana kwota zostanie przeznaczona na potrzeby naszych podopiecznych. Z głębi serca składamy serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za ten szlachetny gest, który jest wyrazem empatii i pięknej potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom niepełnosprawnym. – mówi Renata Szpilkowska-Lorenc, przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi”.

Dzięki inicjatywie Magdaleny Kinalskiej, która od 1,5 roku pełni funkcję team leadera w płockim sklepie TK Maxx, pomoc trafiła także do Fundacji „Agnieszka”, wspierającej dzieci niepełnosprawne i ich rodziny poprzez animaloterapię.

– Z ogromną przyjemnością wspieram organizacje charytatywne, które pomagają osobom niepełnosprawnym, prowadząc terapię z udziałem zwierząt. Dlatego, gdy zobaczyłam, że Fundacja „Agnieszka” właśnie w taki sposób pomaga swoim podopiecznym, od razu wpadłam na pomysł zgłoszenia tej organizacji do programu Community Fund. Cieszę się bardzo, że moje zgłoszenie okazało się skutecznie i że Fundacja otrzyma dotację – komentuje Magdalena Kinalska.

TK Maxx od lat angażuje się w pomoc lokalnym społecznościom – od 2014 roku marka jest strategicznym partnerem programu Akademia Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna, który wspiera edukację dzieci poprzez programy mentorskie. TK Maxx wspiera również Polski Czerwony Krzyż w walce ze skutkami Covid-19, a także regularnie pomaga lokalnym organizacjom charytatywnym. Natomiast w ramach programu Community Fund w tym roku pomoc ma trafić do ponad 150 regionalnych organizacji w całej Polsce. Łączna kwota przekazanego dofinansowania w ramach Funduszu ma wynieść aż 387 500 zł.

– W TJX Europe bardzo dbamy o wspieranie lokalnych społeczności. Jesteśmy dumni, że możemy razem z naszymi współpracownikami zrobić coś dobrego, nawet będąc w domu! – mówi Louise Greenless, prezeska of TJX Europe.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij