Godzina bez smartfona? Podejmij wyzwanie i… odłóż telefon. Rusza akcja społeczna „GIGAodpowiedzialność”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Godzina bez smartfona? Podejmij wyzwanie i… odłóż telefon. Rusza akcja społeczna „GIGAodpowiedzialność”

Problem uzależnienia od telefonu może dotyczyć każdego. W związku z tym wrocławski operator społecznościowy Mobile Vikings rusza z akcją „GIGAodpowiedzialność”, zachęcając do świadomego odkładania telefonu.

Statystyki mówią same za siebie. 57% Polaków spędza z telefonem od 1 do 3 godzin dziennie – u 23% są to ponad 4 godziny. Aż 44& osób w trakcie pandemii wydłużyło czas korzystania z telefonu o minimum 2 godziny każdego dnia. Z własnego smartfona korzysta już 71% 10-latków, zaś blisko połowa dzieci ma urządzenie stale przy sobie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Sprawa jest poważna i dotyczy dziś praktycznie każdego posiadacza smartfona. Najbardziej zagrożone fonoholizmem, czyli uzależnieniem od telefonu, są osoby młode, nieświadome jego szkodliwego wpływu – w telefonie często toczy się ich „prawdziwe” życie.

– Co czwarty nastolatek w Polsce cierpi na FOMO, czyli lęk przed odłączeniem od informacji i kontaktu przez sieć i czuje przymus ciągłego sprawdzania – mówi socjoterapeutka Magdalena Kot.

Akcja Mobile VIkings ma na celu zwrócenie uwagi na problem uzależnienia, a przede wszystkim potrzebę świadomego korzystania z telefonu. Smartfon to wielka moc, ale i „gigaodpowiedzialność”.

Pokaż swoją GIGAodpowiedzialność i podejmij wyzwanie!

Może się okazać, że nawet krótkotrwałe rozstanie ze smartfonem to nie taka przysłowiowa „pestka”.

– Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu, wielu z nas nawet nie zna lub nie pamięta takiego życia. Mamy na to wiele wygodnych wytłumaczeń i usprawiedliwień – obecnie smartfony to przecież nie tylko urządzenie do kontaktu, mamy w nim zegarek i budzik, krokomierz, kalendarz, notatnik, sklepy, muzykę, gry, książki, radio, platformy do oglądania filmów, aplikacje do ćwiczeń, plany diety, przepisy – komentuje Magdalena Kot.

Dlatego Mobile Vikings ogłasza wyzwanie: odłóż telefon na godzinę i zajmij się czymś, na co zwykle brakuje Ci czasu – podlej kwiatki, wyprowadź psa na dłuższy spacer, poczytaj książkę. Pochwal się tym, co udało Ci się przez tę godzinę zrobić na swoich kanałach social media z tagiem #GIGAodpowiedzialność i nominuj kogoś, komu przydałaby się godzina bez smartfona. Niech wyzwanie podejmie jak najwięcej osób.

Sprawdź, czy jesteś uzależniony i zapisz się na webinar z ekspertami

Na specjalnej stronie internetowej można znaleźć pigułkę informacyjną na temat odpowiedzialnego korzystania z telefonu, w tym garść statystyk, objawy uzależnienia, a także kilka dobrych praktyk, a przede wszystkim formularz zapisów na warsztaty online. Bezpłatny webinar „Być czy sieć?” poprowadzą opiekunowie merytoryczni akcji „GIGAodpowiedzialność” – Magdalena Kot, socjoterapeutka, trenerka i edukatorka oraz Kazimierz Ździebło, psycholog, psychoterapeuta, superwizor i trener. Warsztaty przeznaczone są dla tych, którzy nie wyobrażają sobie codzienności bez telefonu, a jednocześnie czują się zmęczeni, przebodźcowani, zagubieni i obserwują u siebie przejawy uzależnienia. Zajęcia odbędą się 24 listopada w godzinach 17:00-20:00.  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij