W tym roku nie będzie słynnego YouTube Rewind – platforma uznała, że 2020 rok jest „zbyt ciężki”

W tym roku nie będzie słynnego YouTube Rewind – platforma uznała, że 2020 rok jest „zbyt ciężki”

Przedstawiciele YouTube’a poinformowali, że w tym roku, po raz pierwszy od dziesięciu lat, rezygnują z popularnego zestawienia znanego jako YouTube Rewind. Powodem jest fakt, że 2020 rok jest nie tyle wyjątkowy, co po prostu znacznie inny od ubiegłych lat.

YouTube rokrocznie od 2010 roku tworzył tzw. YouTube Rewind, czyli zestawienie prezentujące najpopularniejsze filmy, piosenki, trendy, a także viralowe filmiki, które w danym roku biły rekordy popularności na platformie. Zazwyczaj takie podsumowanie było publikowane w serwisie w połowie grudnia.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tym razem będzie inaczej. YouTube Rewind 2020 nie powstanie bowiem wcale. Przedstawiciele serwisu opublikowali w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym poinformowali, że powodem tego jest pandemia koronawirusa, która sprawiła, że cały świat znalazł się w trudnym położeniu. 

– YouTube Rewind z założenia miało być swego rodzaju „świętem”. A 2020 rok jest inny od pozostałych. Zaś zrobienie podsumowania roku jak gdyby nigdy nic, nie byłoby w porządku – napisano w oświadczeniu. 

W oświadczeniu przedstawiciele platformy wspomnieli o 2018 roku nie bez powodu – wtedy wówczas ukazał się niesławny YouTube Rewind 2018, który został głośno skrytykowany przez użytkowników platformy. Dlaczego? Otóż, zdaniem internautów, YouTube pominął wiele istotnych wydarzeń i aż nadto skupił się na influencerach i markach. Wideo zgromadziło ponad 18 mln łapek w dół i stało się jednym z najmniej lubianych materiałów, który pojawił się na platformie od początku jej istnienia. 

PS

Ponad 200 tys. złotych – tyle do tej pory udało się zebrać w ramach ogólnopolskiej zbiórki youtuberów dla polskich medyków walczących z koronawirusem. W ramach akcji wolontariusze dostarczyli do szpitali już m.in. 2 tys. maseczek jednorazowych, 500 przyłbic oraz 340 sztuk płynu do dezynfekcji.

PS2

Portal The Information dotarł do informacji, z których wynika, że YouTube pracuje nad nową platformą, skierowaną do młodych użytkowników – miałaby ona stać się konkurencją dla TikToka.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij