Dzieło sztuki namawia polityków by pokazali, że w Światowy Dzień Praw Dziecka słuchają głosu dzieci

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dzieło sztuki namawia polityków by pokazali, że w Światowy Dzień Praw Dziecka słuchają głosu dzieci

W Światowy Dzień Praw Dziecka, który przypada 20 listopada, artysta Olafur Eliasson prosi przywódców politycznych i decydentów, aby pokazali, że słuchają następnego pokolenia. Wiadomości dzieci na temat przyszłości planety są dostarczane politykom, by skłonić ich do reakcji.

Ponad 250 000 osób wzięło udział w projekcie Earth Speakr, od czasu jego zaprezentowania w lipcu z okazji niemieckiej prezydencji w Radzie UE 2020. Eliasson rozpoczął pracę nad wielostronnym projektem graficznym - z aplikacją i stroną internetową dostępną w 25 językach – aby nagłośnić nadzieje i obawy dzieci związane ze zmianami klimatu, promując międzypokoleniową wymianę w Europie i poza nią.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Sztuka i kultura stwarzają przestrzeń, miejsce spotkań, łączenia i dzielenia się perspektywami, a także różnicami. Angażując się w dzieło sztuki można zyskać poczucie bycia wysłuchanym, zobaczyć swoje idee odzwierciedlone w formie i strukturze dzieła sztuki. Dla mnie ta dwukierunkowa wymiana jest niezbędna. Earth Speakr jest dziełem sztuki stworzonym przez dzieci, które w kreatywny sposób wypowiadają się o klimacie i własnej przyszłości. Praca zaprasza do słuchania ich błyskotliwych, zabawnych i, co nie dziwi, szczerych przekazów.

– Światowy Dzień Dziecka jest przypomnieniem dla nas wszystkich, aby pokazać dzieciom - i pokazać poprzez działanie – że ich przyziemne poglądy są całkowicie uzasadnione i bardzo potrzebne w kształtowaniu naszej przyszłości. Muszą one stać się współtwórcami naszego jutra. Aby uznać Konwencję o prawach dziecka, w tym prawo dziecka do bycia wysłuchanym, proszę polityków i inne osoby sprawujące władzę, aby pracowali nad tym nie tylko dzisiaj, ale każdego dnia w roku – powiedział artysta Olafur Eliasson.

Dzieciaki zabierają głos

Dzieci z 70 krajów współtworzą dzieło sztuki, dzieląc się swoimi poglądami w swoich ojczystych językach przy użyciu technologii rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji na telefon. Wiadomości wideo są adresowane do dorosłych, ale także do innych dzieci, oferując rozwiązania, pomysły i dzieląc się frustracjami.

– Cześć, muszę coś powiedzieć. Proszę chronić środowisko, inaczej nie będzie żadnej przyszłości. Nie ma żadnej planety B i nie ma żadnego planu B, jeśli czegoś nie zrobimy. Dziękuję za pomoc – mówi chodnik w Kapfenbergu w Austrii.

– Chciałbym, żeby ludzie jedli mniej zwierząt – mówi mur w Tallinie w Estonii.

– Dla każdego urodzonego dziecka należy posadzić drzewo – sugeruje liść z Leiria w Portugalii.

Aby zapewnić, że wiadomości dzieci zostaną usłyszane, zorganizowano ponad 108 wirtualnych lub fizycznych wydarzeń Earth Speakr, które aktywnie zapraszały dzieci do bycia artystami i ożywiania otaczającego je środowiska. Instytuty Goethego i ambasady Niemiec w całej UE wspierały dzieło od początku jego powstania, umożliwiając dzieciom omówienie ich przesłania z lokalnymi politykami. Innowacyjni współpracownicy i partnerzy, w tym Dokk1, biblioteki publiczne w Aarhus (Dania), instytucja kulturalna TBA21 - Akademia Ocean Space (Włochy), Światowy Dzień Sprzątania Ziemi oraz EIT Climate-KIC's Young Innovators' Climathons włączają Earth Speakr do swoich działań proekologicznych.

Earth Speakr jest finansowany przez federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych i realizowany we współpracy z Instytutem Goethego. Aby wziąć w nim udział, należy pobrać aplikację Earth Speakr z Google Play lub App Store i odwiedzić www.earthspeakr.art/pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij