„Zdrowia przede wszystkim” – Traffic Design umieściło podnoszący na duchu neon na ścianie gdyńskiego szpitala

„Zdrowia przede wszystkim” – Traffic Design umieściło podnoszący na duchu neon na ścianie gdyńskiego szpitala

To kolejna ciekawa realizacja Stowarzyszenia Traffic Design. Tym razem artyści postanowili podnieść na duchu mieszkańców Gdyni i umieścili na elewacji szpitala św. Wincentego a Paulo neon z hasłem „Zdrowia przede wszystkim”.

Po raz pierwszy neon, umieszczony na ścianie gdyńskiego szpitala, zaświecił z okazji tegorocznego Święta Niepodległości. Z uwagi na pandemię koronawirusa coroczne obchody nie mogły zostać zrealizowane w taki sam sposób, jak w poprzednich latach. Zmieniona więc została ich formuła, natomiast przesłanie pozostało takie samo. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach współpracy z miastem Gdynia artyści związani ze Stowarzyszeniem Traffic Design – Eugenia Tynna oraz Natalia Wielebska – stworzyli neon z hasłem, które nierozerwalnie kojarzy się z treścią życzeń składanych przy wielu okazjach, niekiedy bezrefleksyjnie. Jednak w obecnych czasach sformułowanie to nabiera zupełnie nowego znaczenia. 

– Z okazji 11 Listopada na zaproszenie Miasta Gdynia przygotowaliśmy hasło obchodów i neon z życzeniami „zdrowia przede wszystkim", który zawisł na ścianie szpitala. Życzenia te często wypowiadane automatycznie z wielu okazji dziś, w trudnym czasie pandemii wydały nam się szczególnie ważne dla wszystkich Polaków. Wertykalny neon został wkomponowany w ścianę górującą nad pozostałą zabudową Placu Kaszubskiego – mówią przedstawiciele Traffic Design.

W najwyższym miejscu napis ma 13 metrów wysokości i 4,5 metra szerokości. Znaleźć go można na ścianie szpitala św. Wincentego a Paulo, natomiast doskonale widoczny jest z różnych miejsc, zarówno na placu Kaszubskim, jak i z fragmentu ulicy Świętojańskiej.

PS

Mieszkańcy miasta to nie tylko ludzie, ale także zwierzęta, zarówno te domowe, jak i dzikie. To właśnie wróble, mazurki i sikorki zamieszkają w nowo wybudowanym przez Traffic Design osiedlu dla skrzydlatej społeczności lokalnej.

PS2

Autorskie murale zamiast banerów, nowy szyld główny i poradnik dobrych praktyk dla przedsiębiorców z targowiska. Po kilku miesiącach pracy Stowarzyszenie Traffic Design odsłoniło efekty działań projektowych na targowisku w Orłowie.

PS3

Wybudowana przed wojną kamienica „Panta Rei” jest jednym z flagowych budynków gdyńskiego modernizmu. W ramach re:designu grupy Traffic Design, elewacja została oczyszczona ze szpecącej reklamy, uporządkowana została także identyfikacja wizualna działających tu podmiotów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij