Mercedes-Benz stworzył reklamę, w której prawie w ogóle nie widać samochodu

Zmienimy Świat

dołącz do akcji

Mercedes-Benz stworzył reklamę, w której prawie w ogóle nie widać samochodu

Mercedes-Benz zaprezentował niedawno reklamę promującą nową limuzynę elektryczną EQS. Aby zademonstrować niski ślad węglowy auta, przez niemal cały czas trwania spotu nie pokazano w nim samochodu.

Reklamy marek motoryzacyjnych przeważnie mają to do siebie, że w jak najlepszy sposób starają się zobrazować możliwości i zalety promowanych samochodów. Nierzadko w spotach widzimy auta przemierzające drogi na tle malowniczych krajobrazów, a także uśmiechniętych użytkowników pojazdów. 

Najnowszy spot Mercedesa jest jednak zgoła inny. Reklama promuje nową limuzynę elektryczną EQS, lecz… na próżno szukać w niej samochodu. A przynajmniej przez większość czasu trwania spotu – bowiem dopiero na samym końcu pojawia się tytułowy pojazd.

Taki zabieg ma za zadanie zobrazować niski ślad węglowy auta. Podkreśla to narrator reklamy – aktor Jon Hamm, znany z roli Dona Drapera w serialu „Mad Men” – słowami: „Prawdopodobnie najważniejszy ślad, jaki nowy Mercedes-Benz zostawia na świecie, to… brak jakiegokolwiek śladu”. 

Za realizację odpowiada agencja Merkley+Partners.

PS

W związku z przejściem Dietera Zetsche, wieloletniego prezesa marki Mercedes-Benz, na emeryturę, BMW przygotowało specjalny spot na jego cześć, w którym jednocześnie sugeruje, że od teraz może już spokojnie jeździć autem BMW i8.

PS2

Z okazji ubiegłorocznego Dnia Kobiet, Mercedes-Benz złożył hołd partnerce biznesowej i żonie Carla Benza – Berthcie Benz, która odegrała kluczową rolę w historii niemieckiego przedsiębiorstwa.

PS3

W czerwcu 2019 roku na jednym z budynków w Bukareszcie pojawiła się wielka, interaktywna reklama, która obniża cenę elektrycznego samochodu Renault Zoe, gdy tylko poziom zanieczyszczenia powietrza wzrośnie.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij