TOFU Studio ze złotem oraz trzema srebrami w międzynarodowym konkursie im. Josepha Bindera

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
TOFU Studio ze złotem oraz trzema srebrami w międzynarodowym konkursie im. Josepha Bindera

Gdańskie TOFU Studio otrzymało aż cztery nagrody w jednym z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów projektowych: Joseph Binder Award 2020 odbywającym się w Wiedniu. Polacy otrzymali złotą oraz trzy srebrne statuetki.

W tegorocznej edycji Joseph Binder Award międzynarodowe Jury złożone z ekspertów przyznało sześć złotych, osiemnaście srebrnych i siedem brązowych nagród, spośród rekordowej liczby 1029 zgłoszeń aż z 46 krajów świata. Mimo ograniczeń wywołanych przez pandemię COVID-19, była to rekordowa liczba projektów jakie kiedykolwiek zostały zgłoszone w tym konkursie. Oprócz projektów z Austrii jako kraju goszczącego Jury oceniało prace z Belgii, Kanady, Chin, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Indonezji, Iranu, Izraela, Włoch, Jordanii, Luksemburga, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii, Tajwanu, Tajlandii, Turcji i Stanów Zjednoczonych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wybór Jury i wszystkie nagrodzone prace, ze względu na ograniczenia epidemiczne zostały przedstawione 12 listopada 2020 roku podczas streamingu na oficjalnym kanale YouTube Design Austria.

TOFU Studio z Gdańska otrzymało w tym roku aż cztery nagrody. Złotem w kategorii „Communication Design” (projektowanie komunikacji) nagrodzono kalendarz „The Legends” przygotowany charytatywnie dla UNICEF Polska. Ten sam projekt otrzymał srebro w kategorii „Commercial Illustration” (ilustracja reklamowa). Srebrem w kategoriach „Commercial Illustration” (ilustracja reklamowa) i „Illustration in Miscellaneous Applications” (ilustracje w aplikacjach ogólnych) nagrodzono kalendarz oraz animację poświęcone historii „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga. Oba projekty zostały przygotowane dla Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Nagrodzone projekty będą prezentowane w przestrzeni DesignForum Wien w wiedeńskim MuseumsQuartier od 1 grudnia do 10 stycznia 2021 na wystawie zatytułowanej „What a Year!” i zostaną również zaprezentowane w obszernym katalogu podsumowującym tegoroczną edycję tego konkursu.

Joseph Binder Award to międzynarodowy konkurs projektowania graficznego oraz ilustracji. Jego nazwa wywodzi się od nazwiska jednego z najwybitniejszych projektantów działających w Austrii, Josepha Bindera, który zrewolucjonizował komunikację wizualną w Stanach Zjednoczonych. Konkurs został po raz pierwszy zainaugurowany w 1996 roku przez Design Austria, organizację podnoszącą świadomość społeczną w zakresie projektowania graficznego. Założona w 1927 r. Design Austria jest trzecią najstarszą europejską organizacją projektową zrzeszającą ponad 1300 członków z różnych środowisk.

Konkurs Joseph Binder Award odbywa się co dwa lata. Zgłoszone prace oceniane są przez międzynarodowe Jury złożone z ekspertów komunikacji wizualnej. W poprzednich latach w kapitule nagrody zasiadały takie uznane autorytety projektowania jak Cordula Alessandri, Lo Breier, Gerd Dumbar, Fons Hickmann, Freda Sack, Stefan Sagmeister, Niklaus Troxler i Lars Müller.

Kolejna edycja tego konkursu odbędzie się w 2022 roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij