OFF Club 2020: Wyjątkowi artyści w niezwykłych miejscach Katowic

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
OFF Club 2020: Wyjątkowi artyści w niezwykłych miejscach Katowic

Nowa formuła cyklu koncertowego OFF Club na nowe czasy – dla ściśle ograniczonej liczby widzów i online. Artur Rojek, Coals, Trupa Trupa, Zamilska, Piernikowski oraz Piotr „Pianohooligan" Orzechowski i Kuba Więcek zagrają pod czterema szczególnymi katowickimi adresami

Festiwale często odbywają się w miastach, nasz również, ale wymagają zwykle od fanów znalezienia się w jednym określonym miejscu i czasie. Nowa formuła OFF Clubu zakłada odwrócenie tej zasady – muzyka podróżuje przez miasto, pojawia się w nowych kontekstach, zagląda w kąty, w których mieszka historia. Przestrzeń Katowic i jej atrybuty dopowiadają do dźwięków swoją własną opowieść. Czy będzie to postindustrialna Walcownia Cynku z 1903 roku, czy Dom Kilara pod którego sklepieniami wciąż błądzą echa nut z partytur Mistrza, czy ujmujący powagą Kościół Ewangelicko-Augsburski czy wreszcie III Liceum im. Adama Mickiewicza, szkoła z duszą – wszystkie te miejsca akompaniować będą zaproszonym przez nas artystom. Nigdzie indziej ich muzyka nie zabrzmi tak samo. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Program OFF Club 2020 przedstawia się następująco:

Kościół Ewangelicko-Augsburski 

  • Zamilska 
  • Coals

Śląski duet futurystyczno-duchologiczny, który przez labirynty indie-popu chadza własnymi ścieżkami i basowa królowa, przy której bezlitosnej chłoście tańczy się nie tylko nogami, ale i mózgiem. 

Walcownia – Muzeum Hutnictwa Cynku

  • Trupa Trupa 
  • Piernikowski 

Ponury, psychodeliczny rock z Trójmiasta, ale zarazem z wielkiego świata oraz białas znany z Synów, dźwigający na barkach swoje getto rapu osobnego, szorstkiego, abstrakcyjnego. 

Dom Wojciecha Kilara 

Piotr Orzechowski i Kuba Więcek

Jazzmani niepokorni – poszukujący wirtuoz fortepianu i saksofonista z charakterem – grają razem swoją wariację na temat muzyki z „Drakuli" Coppoli, autorstwa Wojciecha Kilara. 

III Liceum im. A. Mickiewicza

Artur Rojek 

Ostatnio kundel, czasem beksa, niezmiennie jeden z najważniejszych głosów polskiej alternatywy. Niegdyś związany z zespołami Myslovitz i Lenny Valentino. Teraz sam. Twórca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.

Mecenasami projektu są Cisowianka Perlage, Miasto Katowice, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca. Trzy pierwsze koncerty zrealizowane w ramach OFF Club będziecie mogli zobaczyć w grudniu na kanale OFF Festival Katowice na Facebooku:

  • 1 grudnia. Zamilska, Kościół Ewangelicko-Augsburski
  • 8 grudnia. Coals, Kościół Ewangelicko-Augsburski
  • 15 grudnia. Trupa Trupa, Walcownia Cynku – Muzeum Hutnictwa Cynku

Emisje kolejnych koncertów zaplanowano na styczeń 2021.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij