Świąteczne piosenki na Spotify słuchane wcześniej niż zazwyczaj

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Świąteczne piosenki na Spotify słuchane wcześniej niż zazwyczaj

Choć do grudnia pozostał jeszcze tydzień, już teraz możemy śmiało powiedzieć, że użytkownicy Spotify poczuli magię zbliżających się Świąt zdecydowanie wcześniej. Jak wskazują statystyki platformy, tylko w tym roku, użytkownicy odsłuchali ponad 6,5 miliarda minut muzyki świątecznej.

Tradycją stało się, że pierwsze dźwięki świątecznych przebojów słyszymy już w listopadzie. Jednak jak wynika z danych Spotify, w tym roku wcześniej niż zwykle wprowadziliśmy się w świąteczny nastrój. „Christmas Hits”, najpopularniejsza świąteczna playlista już we wrześniu i w październiku była odtwarzana zdecydowanie częściej niż w latach poprzednich, a top 10 świątecznych utworów w październiku br. było odtwarzanych 25% częściej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Tradycyjnie większość odtworzeń bożonarodzeniowych hitów odnotowywanych jest w weekendy; jednocześnie w tym roku na Spotify ma miejsce nieznaczny wzrost odtworzeń również w środku tygodnia.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przygotuj się do gwiazdki z Michaelem Bublé, Mariah Carey czy Wham!

Muzyka to co roku nieodłączny element niesamowitej atmosfery, za którą wszyscy tak bardzo kochamy ten magiczny okres, dlatego serwis Spotify postanowił sprawdzić, jakie utwory świąteczne królują wśród użytkowników platformy w tym czasie.

Pięć najchętniej odtwarzanych świątecznych hitów (od ostatnich świąt) w Polsce to:

  • Wham! - Last Christmas
  • Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You
  • Ariana Grande - Santa Tell Me
  • Chris Rea - Driving Home for Christmas
  • Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone

Nieoficjalnym i niekwestionowanym królem świąt Bożego Narodzenia zostaje Michael Bublé z albumem „Christmas”, który jest aktualnie najpopularniejszym świątecznym krążkiem wszech czasów z ponad 1,8 miliarda odtworzeń w Spotify.

Magia Świąt w pigułce to również bożonarodzeniowe playlisty. Poza największą i najpopularniejszą na świecie playlistą „Christmas Hits” Polscy użytkownicy mogą odtwarzać również lokalne listy takie jak aktualnie najchętniej odtwarzana „Idą Święta” oraz równie popularne „Polskie święta”, „Świąteczny chill” czy „Kolędy”.

By przywitać tegoroczne Święta w wyjątkowy sposób, serwis ponownie zaprosił wybranych artystów do stworzenia unikalnej playlisty Spotify Singles: Holiday Collection, która zawiera 12 coverów największych świątecznych hitów oraz nowe utwory wykonawców takich jak Camilo, Julien Baker, Jazmine Sullivan, Black Pumas, Sasha Sloan, Ruston Kelly, VERITE, Dashboard Confessional, Ryan Hurd, Patrick Droney, Betty Who i Vistas.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij