Mieszkańcy Rosji, Rumunii oraz Czech klikają najczęściej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Mieszkańcy Rosji, Rumunii oraz Czech klikają najczęściej

Najczęściej w banery emitowane w technologii RTB klikają mieszkańcy Rosji, Rumunii oraz Czech. Reklamy w tym modelu w połączeniu z personalizacją przekazu dają rezultaty znacznie lepsze od średnich rynkowych – wynika z analizy kampanii reklamowych realizowanych przez RTB House.

Dane pokazują, że najwyższy wskaźnik CTR, czyli stosunek liczby kliknięć do liczby wyświetleń kampanii, odnotowuje się w Rosji (0,44 proc.). W reklamy emitowane w RTB – technologii umożliwiającej kupno i sprzedaż pojedynczych odsłon w czasie rzeczywistym – często klikają również mieszkańcy Rumunii (0,42 proc.), Czech (0,40 proc.), Turcji (0,38 proc.) oraz Ukrainy (0,37 proc.). W Polsce wskaźnik CTR wynosi z kolei 0,36 proc.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak zauważa Maciek Mikołajczak z RTB House, CTR-y w kampaniach RTB są często dwukrotnie wyższe niż średnie rynkowe dla reklamy display w internecie. – Weźmy pod uwagę wyniki w rumuńskiej czy czeskiej sieci. Według dostępnych na rynku danych, współczynnik klikalności dla reklam wyświetlanych w Rumunii wynosi 0,21 proc., a w Czechach 0,14 proc. Lepsze wyniki to efekt personalizacji wyświetlanych treści. Prawdopodobieństwo, że użytkownik kliknie w reklamę dopasowaną do jego preferencji i zakupowej historii jest jak widać znacznie wyższe – dodaje Mikołajczak.

Z kolei wśród najefektywniejszych formatów reklam emitowanych w technologii RTB są banery o rozmiarach 300x600 (CTR na poziomie 1,30 proc.), 300x300 (1,03 proc.), 750x200 (0,79 proc.), 250x360 (0,74 proc.) oraz 240x400 (0,72 proc.).

Dane pochodzą z systemu RTB House. W analizie uwzględniono kraje o najwyższej dziennej liczbie wyświetleń banerów.

 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij