IKEA stawia na kuchnię roślinną – do 2025 roku połowa menu w restauracjach sieci będzie wegańska

IKEA stawia na kuchnię roślinną – do 2025 roku połowa menu w restauracjach sieci będzie wegańska

Nie tylko klopsiki czy wegańskie penne – szwedzka marka IKEA ogłosiła, że do 2025 roku połowę głównych dań w jej restauracjach będą stanowiły posiłki roślinne, zaś zaledwie 20% potraw zawierać będzie czerwone mięso.

IKEA już od jakiegoś czasu kładzie coraz większy nacisk na kwestie środowiskowe w swoich działaniach. Obejmuje to nie tylko kwestie związane z bardziej ekologicznymi opakowaniami produktów, czy też renowacją mebli, by dłużej utrzymać je w obiegu – marka bowiem dba również o to, co trafia na talerze klientów, stołujących się w jej restauracjach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ofercie gastronomicznej sieci IKEA znajdziemy już m.in. kultowe klopsiki w wersji wege, a także wegańskie penne, w którym mielone mięso zastąpione zostało roślinną alternatywą na bazie soi. Jak się okazuje, tego typu potraw w menu marki będzie jeszcze więcej.

IKEA bowiem ogłosiła, że do 2025 roku połowę głównych dań w jej restauracjach będą stanowiły posiłki roślinne. Natomiast jedynie 20% posiłków zawierać będzie czerwone mięso, które zdaniem licznych ekspertów, jest najbardziej szkodliwe dla naszej planety. Z kolei menu produktów pakowanych będzie się składać w 80% z posiłków roślinnych.

Zgodnie z zapowiedziami, IKEA do swojego menu chce wprowadzić roślinne zamienniki m.in. potraw z kurczaka, czy też ryb. 

PS

Sieć McDonald’s ogłosiła, że prowadzi testy roślinnego burgera, który ma być podobny w smaku do wołowego kotleta. Nowy produkt ma pojawić się ofercie marki w przyszłym roku.

PS2

W sierpniu br. brytyjska firma Meatless Farm ruszyła z nową kampanią promującą bezmięsne produkty. W jej ramach wypuściła serię billboardów z rzucającymi się w oczy, prowokacyjnymi hasami.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij