Program Lead IT, Lady! wspiera przyszłe liderki branży nowych technologii

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Program Lead IT, Lady! wspiera przyszłe liderki branży nowych technologii

Rozwijają kompetencje, wzmacniają swój potencjał, poznają skuteczne metody działania, a wszystko przy wsparciu inspirujących mentorek i społeczności tech-liderek. 14 kobiet działających w świecie cyfrowym bierze udział w rocznym programie Lead IT, Lady!

Program Lead IT, Lady! został przygotowany przez Stowarzyszenie Women in Technology Poland, we współpracy z Grand Parade, dla kobiet aktywnych w dziedzinie nowych technologii. Składa się z czterech modułów skoncentrowanych na takich zagadnieniach jak zarządzanie zespołem, realizacja własnych projektów czy konsultacje z mentorkami branżowymi. Organizatorki postawiły na warsztatową formę zdobywania wiedzy. Zaplanowana na dziewięć miesięcy inicjatywa cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zgłoszenia nadesłało ponad 250 kobiet, z których 14 zostało zaproszonych do udziału w projekcie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na razie stawiające pierwsze kroki w liderowaniu specjalistki nowych technologii zdobywają niezbędne narzędzia i wiedzę, dzięki którym będą mogły przejść do kolejnego etapu programu – ćwiczeń praktycznych. Do tej pory odbyło się siedem z 12 zaplanowanych warsztatów poruszających kwestie samoświadomości, pewności siebie, kompetencji liderskich i narzędzi do zarządzania zespołem, m.in.: „Ustalanie celów. Planowanie zadań. Delegowanie”, „Wystąpienia publiczne. Mowa ciała”, „Negocjacje. Asertywność. Pewność siebie”, „Efektywna komunikacja w roli lidera”, „Informacja zwrotna”.

– Prowadzący warsztaty to jedni z najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach. Dodatkowo charyzmatyczne i inspirujące osoby. Starałyśmy się dać uczestniczkom możliwość rozpoczęcia swojej przygody z projektem od poszerzających horyzonty spotkań. Przyjęłyśmy założenie, że każdy warsztat będzie wstępem, inspiracją i zachętą do pogłębionej pracy i rozmowy o danym temacie. Dlatego też prowadzący dzielą się z uczestniczkami tematami i materiałami dodatkowymi po spotkaniu. Zależy nam także na tym, żeby społeczność, która tworzy się wokół projektu oraz podejmowane w jego ramach rozmowy miały szerszy zasięg, dlatego też wszystkich zainteresowanych tematyką lidershipu kobiet zapraszamy serdecznie do naszej Facebookowej grupy Lead IT, Lady – Rozwijamy supermoce oraz na stronę www.leaditlady.pl – mówi Sabina Sawicka-Bednarz, odpowiedzialna ze strony Women in Technology Poland za merytoryczną koordynację warsztatów.

Zajęcia odbywające się w ramach projektu wzbudzają pozytywne emocje. Jak podkreślają ekspertki, różnorodność tematyczna obszarów omawianych podczas warsztatów i możliwość wymiany doświadczeń sprawiają, że każda z uczestniczek znajdzie w Lead IT, Lady! dla siebie coś, co będzie mogła wykorzystać w swojej dalszej karierze zawodowej.

– Po przeprowadzonych przeze mnie warsztatach „Software Development Life Cycle” mogę śmiało stwierdzić, że dziewczyny biorące udział w programie mają ogromną wiedzę w obszarze IT oraz chęć zdobywania nowej wiedzy i wymiany doświadczeń. Jestem przekonana, że program będzie dla nich doskonałym wsparciem w przygotowaniu do ich przyszłych liderskich ról i podstawą sukcesów w ich karierze – mówi Agnieszka Zielińska-Przewoźnik, head of Portfolio Grand Parade, partnera strategicznego projektu.

– Uczestniczki zaskoczyły mnie swoją swobodą i aktywnym słuchaniem. Lubię prowadzić warsztaty, w których mam przestrzeń do zmiany założeń, przeniesienia akcentów omawianych kwestii na takie będące realnie bliskie uczestnikom. Czułam, że uczestniczki chcą czerpać z mojego doświadczenia i jednocześnie chcą dzielić się swoim doświadczeniem – powiedziała Iwona Golonko, właścicielka firmy szkoleniowej i mentorka w programie Fundacji Liderek Biznesu oraz w Women Business Centre Club, która współprowadziła warsztat „Ustalanie celów. Planowanie zadań. Delegowanie”.

Możliwość korzystania ze wsparcia oraz doświadczenia ekspertek doceniają też uczestniczki odbywających się w formie online spotkań. Podkreślają, że mogły odkryć swoje zalety. Zmienia się również ich podejście do wielu spraw, na przykład wzmacnianie atutów zamiast dotychczasowego skupienia na wadach i cechach, nad którymi powinno się pracować.

Pierwszy moduł Lead It, Lady! potrwa do końca grudnia 2020 roku. W tym czasie zaplanowane są kolejne warsztaty na tematy takie jak role grupowe, przywództwo sytuacyjne; budowanie, rozwijanie i inspirowanie zespołu; trudni członkowie zespołu i niepopularne decyzje, zarządzanie zespołem/talentami, a także efektywność czy motywacja.

– Projekt „Lead IT, Lady!” jest odpowiedzią naszego Stowarzyszenia na zjawisko niedoreprezentowania kobiet w IT, zasadniczo nasilającego się w odniesieniu do osób, które pełnią w organizacjach funkcje kierownicze. Potrzebę wspierania kobiet, by z większą pewnością siebie sięgały po role liderskie czy zarządcze, potwierdził przygotowany przez nasze Stowarzyszenie wspólnie z agencją ConTrust Communication oraz agencją SW Research raport „Gender gap po polsku” – mówią Magda Zawora i Anna Szwiec, szefowe Stowarzyszenia Women in Technology.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na www.leaditlady.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij