22. Finał WOŚP - podsumowanie gry online i mobilnej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
22. Finał WOŚP - podsumowanie gry online i mobilnej

"Mówiłem - rekordów nie bijemy, bo najważniejsze, że byliście z nami. Rekord jednak przyszedł sam - 52 488 765, 49 PLN! Dziękujemy, ściskamy i tulimy każdego z Was. To jest Polska." - powiedział Jurek Owsiak ogłaszając zebraną sumę podczas 22. Finału WOŚP.

Każdego roku Fundacja WOŚP stara się podsumować Finał w sposób szczególny. Sumę zebranych pieniędzy ogłaszano już m. in. w iście karnawałowym stylu z brazylijskiej platformy, razem ze stoma kosmonautami, a tym razem rozliczono się koncertowo. Tuż pod budynkiem Fundacji WOŚP przy ulicy Dominikańskiej 19C w Warszawie odbył się koncert z udziałem największych artystów polskiej sceny muzycznej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

22. Finał - podsumowanie

22. Finał WOŚP odbył się 12 stycznia 2014 roku. Jego celem była zbiórka środków na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Zebrano 52.448.765,49 PLN, na koncie finałowym znalazło się 48.923.797,33 PLN, na aukcje.wosp.org.pl zebrano 3.524.968,16 PLN.

W okresie 01-15.01.2014 r. w całej Polsce ukazało się 2 826 publikacji prasowych poświęconych Finałowi WOŚP. W kolejnej edycji Finału WOŚP uczestniczyło 120 000 wolontariuszy, 1800 sztabów, organizatorów imprez zamkniętych i firm wystawiających skarbony stacjonarne. Ponad 50 sztabów zagranicznych pokazało jak bawią się i pomagają Polacy. Orkiestra zagrała m.in. w Nowym Yorku, Dublinie, Madrycie czy Oslo, a także w polskich bazach wojskowych w Afganistanie. Najdalej umiejscowionym sztabem 22. Finału były sztab w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak co roku, wszystkim wrzucającym pieniądze do puszek, wolontariusze rozdawali naklejki - serduszka. Wydrukowano ich, podobnie jak w latach poprzednich, 35 mln sztuk. 

22. Finał WOŚP w Internecie - podsumowanie 

AUKCJE ALLEGRO - 3.524.968,16 zł

Tradycyjnie pierwszą aukcją Finału WOŚP był przejazd odcinkiem specjalnym ulicy Karowej w Warszawie w czasie Rajdu Barbórki. Kierowcy, z którymi zwycięzcy aukcji udali się w niezapomnianą podróż to Kajetan Kajetanowicz, Janusz Kołodziej oraz Filip Nivette.

Jako wsparcie serwisu aukcji WOŚP powstała również specjalna witryna rzeczyodserca.pl, gdzie m.in. znane osoby - aktorzy, dziennikarze, publicyści, celebryci - promowali ofiarowane przez siebie przedmioty za pośrednictwem przygotowanych, krótkich zapowiedzi video.

Wylicytować można było m.in.

 • Syrenę 105, ofiarowaną przez Politechnikę Białostocką - aukcja zakończyła się osiągniętą ceną 18 200 zł
 • Loża Radość na Stadionie Narodowym - 74 200 zł
 • LOT marzeń na pokładzie Dreamlinera - 32 500 zł
 • DJ Jurek zagra dla Ciebie na imprezie! - 15 400 zł
 • Zdjęcie z autografami noblistów (m.in. Dalajlama, Wałęsa i Sharon Stone) 12 215 zł

Wszystko zaczęło się w 2000 roku - 9. Finał WOŚP był pierwszym wspieranym przez aukcje Allegro w Internecie. W pierwszym roku zebrano poprzez aukcje 113.222,76 zł, w ostatnim było to aż 3.402.686 zł. Skąd ten przyrost? Z roku na rok internauci przekonywali się do sposobu funkcjonowania serwisu, a ponieważ znali Allegro, łatwiej im było “grać” w serwisie aukcje.wosp.org.pl. Przeniesiono narzędzia i najlepsze usługi do specjalnie zaprojektowanego serwisu dedykowanego aukcjom charytatywnym na rzecz WOŚP. Działa tak, jak Allegro, ale poświęcony jest wyłącznie tej jednej akcji.

Ambasadorem.pl

Po raz kolejny sprawdzono jak wiele osób pisze w Internecie o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. WOŚP razem z Brand 24 oddał do rąk internautów stronę ambasadorem.pl, na której na bieżąco pokazywano wszystkie publiczne wpisy na temat Fundacji, które pojawiały się w Internecie. W ciągu roku, od poprzedniego Finału zebrano 124 127 wypowiedzi o Fundacji WOŚP. 

Akcja "Zostań Internetowym Ambasadorem" to przedsięwzięcie, w którym Fundacja stara się dotrzeć do jak największej liczby Internautów i przekonać ich, że za pośrednictwem mediów społecznościowych mają ogromny wpływ na otaczający ich świat i ludzi. Każdy może wesprzeć akcje i przypomnieć swoim znajomym o Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Aplikacja mobilna

Fundacja po raz kolejny postawiła na kontakt z wolontariuszami i darczyńcami za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki pomocy firmy Play i CocoLab.pl przygotowano aplikację na telefony z systemem iOS i Android.

W tym roku sprawdzano wiedzę wolontariuszy dostarczając im solidnej dawki adrenaliny i serotoniny. Zachęcano do wzięcia udziału w quizie przygotowanym specjalnie na 22. Finał i zostania WOŚPoznawcą.

Aplikacja 22. Finału WOŚP to nie tylko podnosząca ciśnienie i drenująca baterię frajda. Zamieszczono w niej również:

 • aktualności ze strony Fundacji
 • możliwość przekazania darowizny za pomocą SMS Premium
 • statystyki na gorąco i z pierwszej ręki
 • całodobową mapę wydarzeń

Aplikację pobrało 10 778 użytkowników. 

Jak wspierać WOŚP w ciągu całego roku?

 • Skorzystaj z możliwości wsparcia działalności statutowej WOŚP:
 • Masz Facebooka? Skorzystaj z aplikacji, która umożliwia wpłatę pieniędzy na konto Orkiestry – www.facebook.com/wosp
 • Zamów kartę debetową PEKAO WOŚP. Więcej informacji na stronie www.wosp.org.pl
 • Przekaż 1% podatku - Fundacja jest organizacją pożytku publicznego i każdy ma możliwość przekazania na naszą rzecz 1% swojego podatku dochodowego.
 • Możesz także wpłacić darowiznę on-line za pośrednictwem systemu PayU na www.wosp.org.pl
 • Wesprzyj Orkiestrę z YetiPay za pomocą mikropłatności na www.wosp.org.pl.
 • Uruchom usługę WSPIERAM WOŚP w sieci komórkowej PLAY - www.play.pl/pl/promocja/play-karta/wspieram-wosp/index.html.
 • Zrób zakupy w siemashop.pl – kup orkiestrowy gadżet!

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij