Persil wspiera osoby w kryzysie bezdomności – marka otworzyła w Gdańsku Pralnię Społecznie Odpowiedzialną

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Persil wspiera osoby w kryzysie bezdomności – marka otworzyła w Gdańsku Pralnię Społecznie Odpowiedzialną

Persil startuje z kolejnym projektem zaangażowania społecznego. Marka zainicjowała projekt Pralni Społecznie Odpowiedzialnej, w której swoje ubrania, koce czy okrycia będą mogły uprać osoby w kryzysie bezdomności.

Jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii jest jeszcze większa niż zwykle dbałość o higienę. Noszenie maseczek, dezynfekcja rąk, częste pranie ubrań – działania proste i oczywiste. A jednak nie wszyscy mają na nie szansę. Jedną z grup najbardziej narażonych na ryzyko braku ochrony przed wirusem są osoby w kryzysie bezdomności. Takich osób jest dziś w Polsce blisko 36 tysięcy. Okres pandemii, w połączeniu z nadchodzącą zimą, to dla nich czas szczególnie trudny. Dlatego Persil jako marka, która niesie czystość, a wraz z nią bezpieczeństwo, postanowiła wesprzeć potrzebujących i zainicjowała specjalny program.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach szerokiej strategii, wypracowanej wspólnie z agencją Big Picture, Persil zaprosił do współpracy dwóch partnerów pozarządowych i razem z nimi stworzył mechanizm, który pomoże systemowo rozwiązywać problem. W ten sposób powstała pralnia dostosowana do świadczenia usług nie tylko osobom potrzebującym, żyjącym na co dzień na ulicy, ale także kilkuset podopiecznym schronisk i noclegowni. Uprane bezpłatnie, czyste ubrania pomogą chronić się przed wirusem, ale także lepiej funkcjonować w przestrzeni społecznej, dając szansę na znalezienie pracy. Pralnia Społecznie Odpowiedzialna ruszy z początkiem grudnia w Gdańsku. Pomieszczenia pralni mieszczą się w budynku przy ul. Równej 14 na terenie schroniska dla bezdomnych mężczyzn prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie, które udostępniło budynek. Przedsięwzięcie będzie na co dzień zarządzane przez Fundację Społecznie Bezpieczni, na zasadach ekonomii społecznej. W pralni zatrudnienie znajdą osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

W ramach współpracy marka Persil sfinansowała wyposażenie lokalizacji w sprzęt potrzebny do prania na skalę przemysłową – pralnice, suszarki, magiel. Przekazała także partnerom pozarządowym półtorej tony środków piorących. Wystarczy ich na rok pracy pralni, część zapasu trafi także do pozostałych trójmiejskich placówek Towarzystwa i mieszkań wspomaganych. Z pomocy skorzysta około 1000 osób miesięcznie.

– Świat stanął dziś w obliczu wyjątkowego wyzwania. Jak nigdy, potrzebna jest uważność, troska i solidarność społeczna. Jeśli możemy jakoś pomóc, robimy to. Persil to marka, która oferuje czystość, a wraz z nią bezpieczeństwo. W czasach pandemii ta oczywistość nabrała zupełnie nowego znaczenia. Nasza pomoc dotarła najpierw do szpitali i medyków, następnie do osób pracujących w transporcie. Dziś zdecydowaliśmy się nieść ją tam, gdzie biznes pojawia się rzadko, a gdzie jest potrzebna szczególnie – osobom w kryzysie bezdomności. Głęboko wierzymy w siłę współpracy z organizacjami pozarządowymi i społecznościami lokalnymi –– Wierzę, że ta współpraca będzie inspiracją dla kolejnych partnerów, a nasza Pralnia Społecznie Odpowiedzialna pomoże zmieniać życie wielu osób – mówi Magdalena Kostrzewa, brand manager marki Persil.

– Problem bezdomności istnieje cały rok, nie tylko w okresie zimowym, kiedy temat najmocniej wybrzmiewa, ponieważ często wiąże się z zagrożeniem zdrowia i życia. Ważne jest, żeby pomagać systemowo i cyklicznie. Dlatego tak ważne jest wsparcie długofalowe i mądra pomoc, jaką daje nam Persil. Pralnia, nasze zaangażowanie, zapasy proszku będą z nami na długo. Stałe wsparcie jest kluczowe, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie wpływać na zmianę życia naszych podopiecznych – mówi Dominik Kwiatkowski, prezes Fundacji Społecznie Bezpieczni.

Uruchomienie gdańskiej Pralni Społecznie Odpowiedzialnej to kolejna inicjatywa szerszej strategii zaangażowania społecznego Henkel Polska i marki Persil, w tym we wsparcie potrzebujących w dobie pandemii. Firma od początku aktywnie wspiera walkę z COVID-19. W ramach pomocy przekazano produkty kosmetyczne i detergentowe m.in. marek Persil, E, Clin, Somat, Bref, Silan, Perwoll, Pur o łącznej wartości blisko pół miliona złotych, które wsparły pracę szpitali w Warszawie, Wołominie, Poznaniu, Krakowie, Raciborzu, Kędzierzynie-Koźlu i innych miastach. Firma przekazała również darowiznę w wysokości 135 tys. złotych na rzecz Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego, w tym łóżek szpitalnych i kardiomonitorów. Ponadto Henkel wsparł finansowo Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, co pozwoliło wydłużyć pracę infolinii dla nauczycieli i opiekunów w czasie pierwszych dwóch miesięcy trwania pandemii. We współpracy z Volvo Truck Polska firma przygotowała 1,5 tys. zestawów z kosmetykami dla kierowców, a w ramach akcji #BoschwPogotowiu przekazała środki do prania Persil ponad 200 placówkom medycznym.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij