„Problem bezdomności dotyczy każdego z nas” – poruszający eksperyment Fundacji Daj Herbatę z mocnym przekazem

„Problem bezdomności dotyczy każdego z nas” – poruszający eksperyment Fundacji Daj Herbatę z mocnym przekazem

Fundacja Daj Herbatę zainicjowała nową akcję, za pomocą której zwraca uwagę na fakt, że „problem bezdomności dotyczy każdego z nas”. W ramach inicjatywy w centrum Warszawy pojawiła się kukła przedstawiająca osobę bezdomną – lecz zamiast twarzy, miała ona lustro.

Fundacja Daj Herbatę już od dobrych kilku lat działa na rzecz ludzi bezdomnych. Jej misją jest wspieranie nowatorskich rozwiązań w różnorodnych dziedzinach życia społecznego, a szczególnie w niesieniu pomocy materialnej oraz terapeutycznej osobom bezdomnym i wykluczonym społecznie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Organizacja co jakiś czas realizuje liczne akcje i eksperymenty, których celem jest zwrócenie uwagi na problem bezdomności. Tego przykładem jest najnowsza inicjatywa Fundacji, w ramach której na ulicach Warszawy pojawiła się kukła przedstawiająca osobę bezdomną.

Lecz zamiast głowy, miała ona lustro. Dzięki temu, każda osoba, która przechodziła obok mogła się zatrzymać na chwilę i zobaczyć siebie jako osobę w kryzysie. 

W ten sposób organizacja chciała podkreślić fakt, że problem bezdomności dotyczy nas wszystkich – bez względu na obecny status zawodowy czy rodzinny.

zdjęcie: Grzegorz Banaszak

PS

Pod koniec 2018 roku Fundacja Daj Herbatę i restauracja Kuchnia za Ścianą realizowały niezwykłą akcję społeczną – za niewielką opłatę każdy z nas mógł podarować osobom potrzebującym kupon na ciepły posiłek w mroźne dni.

PS2

Pod koniec 2020 roku Persil wystartował z kolejnym projektem zaangażowania społecznego. Marka zainicjowała projekt Pralni Społecznie Odpowiedzialnej, w której swoje ubrania, koce czy okrycia będą mogły uprać osoby w kryzysie bezdomności.

PS3

Właściciel pewnego krakowskiego hotelu zainicjował nietypową akcję charytatywną – podczas lockdownu, za symboliczną złotówkę oferuje pokoje dla osób bezdomnych i potrzebujących.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij