LEGO uruchomiło wirtualne lekcje dla uczniów na temat ekologii

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
LEGO uruchomiło wirtualne lekcje dla uczniów na temat ekologii

Marka LEGO pragnie zainspirować najmłodszych do poszukiwania ekologicznych rozwiązań. Jednym z projektów, które zostały uruchomione w ferie, to seria wirtualnych lekcji dedykowanych uczniom. Wśród nich są m.in. dwa odcinki poświęcone ekologii. Poprowadził je Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018 i fan klocków LEGO, który korzysta z nich w swojej pracy dydaktycznej. Z przygotowanych materiałów dzieci mogą się dowiedzieć, jak zmieniać świat i otaczające ich rzeczy, tak aby były jeszcze bardziej przyjazne środowisku.


Troska o środowisko naturalne od dawna jest bliska producentowi legendarnych klocków. Wśród wielu inicjatyw, które są wdrażane, nie brak tych edukacyjnych, skierowanych do dzieci. „Zielone Lekcje” to kontynuacja kampanii „Zielone Instrukcje”, którymi marka LEGO chce wpływać na kształtowanie proekologicznych postaw już od najmłodszych lat.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nauka ekologii z Zielonymi Lekcjami

Świadomość konieczności dbania o naszą planetę, stale rośnie, a ekologia jest już nieodłącznym elementem naszego życia. Zdajemy sobie sprawę, że o środowisko musimy troszczyć się w szczególny sposób, wciąż poszukując nowych, bardziej przyjaznych mu rozwiązań i technologii. Doskonale wie o tym również marka LEGO, która pragnie umożliwić najmłodszym zapoznanie się z tym często pomijanym w edukacji szkolnej tematem oraz zainspirować ich do poszukiwania nowych pomysłów i wprowadzania pozytywnych zmian w otaczającym ich świecie.

Z początkiem ferii wystartowała nowa platforma mistrzowiebudowania.com, na której dzieci i ich opiekunowie znajdą wirtualne lekcje. Dwie z nich, tzw. Zielone Lekcje, to kilkunastominutowe bezpłatne filmiki wyjaśniające na czym polega ekologia oraz jak korzystanie ze środków transportu czy kopalni wpływa na środowisko i co możemy zrobić, aby stać się dla niego bardziej przyjaznym. Po zakończeniu każdej z dwóch lekcji najmłodsi mogą sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizie i przekonać się, jak dużo zapamiętali. Dodatkowo na wszystkich małych i dużych konstruktorów czeka masa inspiracji i pomysłów, w jaki sposób mogą już dziś przebudować znane im przedmioty. Lekcje prowadzi Przemek Staroń, nauczyciel, kulturoznawca, psycholog, a także Nauczyciel Roku 2018, który dzięki wykorzystywaniu niestandardowych sposobów uczenia, potrafi jak nikt inny zachęcić najmłodszych do nauki poprzez zabawę.

Zielone możliwości dzięki klockom LEGO

Misją marki LEGO jest inspirowanie dzieci do rozwijania swojej kreatywności, dzięki której mogą tworzyć niesamowite rzeczy i zmieniać świat na lepsze. Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najlepszym sposobem na poznawanie nowych rzeczy i rozwijanie umiejętności, które przydadzą się dzieciom w późniejszym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby widzieć i rozumieć, jaki wpływ na środowisko mają przedmioty codziennego użytku. „Zielone Lekcje” są kontynuacją wcześniejszej kampanii marki LEGO „Zielone Instrukcje”, zachęcającej do wykorzystywania posiadanych już zestawów klocków LEGO i tworzenia z nich zupełnie nowych niesamowitych i bardziej ekologicznych konstrukcji. Co więcej, marka LEGO sama również staje się coraz bardziej ekologiczna. Do 2030 roku wszystkie plastikowe elementy zostaną zastąpione ich odpowiednikami z materiałów stworzonych na bazie trzciny cukrowej, a już w tym roku plastikowe saszetki, w które są pakowane klocki, zostaną wymienione na przyjazne środowisku papierowe torebki z certyfikatem FSC. Dodatkowo marka LEGO skutecznie eliminuje wytwarzanie CO2 - już dziś całą Grupę LEGO napędza w 100% energia słoneczna i wiatrowa wytworzona przez prawdziwe wiatraki LEGO.

Zielone Lekcje powstały we współpracy z agencją Ogilvy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij