Jak marketerzy pozyskują wiedzę [raport]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Jak marketerzy pozyskują wiedzę [raport]

68,3% marketerów czerpię wiedzę z blogów branżowych - wynika z raportu „Jak marketerzy pozyskują wiedzę” przygotowanego przez More Bananas. Najbardziej wartościowe źródła wiedzy według ankietowanych to również: webinary, grupy dyskusyjne, portale internetowe i profile marek osobistych w social mediach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Możemy wyróżnić trzy typy osób. Tych, którzy kumulują wiedzę i gromadzą ją np. w aplikacjach. Osoby, które zawsze wiedzą, od kogo wiedzę uzyskać, jeśli jest im ona potrzebna oraz tych, którzy swoją wiedzę sprzedają i przekonują do niej innych. Pytanie, które się nasuwa, to jakie są ich źródła wiedzy? – mówi Anna Ledwoń-Blacha, creative owner w More Bananas.

Z raportu wynika, że aż 68,3% ankietowanych znajduje wiedzę na blogach, 54,2% słuchając webinarów, a 51,7% szuka informacji na grupach dyskusyjnych. Co ciekawe 50% badanych pozytywnie wypowiada się o pozyskiwaniu wiedzy na portalach branżowych i w social mediach.

– 90% respondentów zadeklarowało, że wiedzę najczęściej czerpie z Facebooka, 74,2% z LinkedIna, a 58,3% z YouTube’a – dodaje Anna Ledwoń-Blacha.

Raport „Jak marketerzy pozyskują wiedzę” został opracowany przez Annę Ledwoń-Blachę. Można go bezpłatnie pobrać na stronie More Bananas: morebananas.pl/jak-marketerzy-pozyskuja-wiedze-raport

Patronem medialnym publikacji zostali NowyMarketing, Medialna Perspektywa i CrashMondays.

Raport powstał w oparciu o wyniki badania ilościowego prowadzonego techniką CAWI (respondent proszony o wypełnienie ankiety w formie elektronicznej). Dane były zbierane dobrowolnie, bez gratyfikacji dla respondentów. W badaniu wzięło udział 120 osób w wieku od 18 do 54 lat. Grupa ta była zróżnicowana pod względem wykształcenia, zatrudnienia i zakresu obowiązków zawodowych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij