„Pies to przywilej!” – przekonuje Fundacja Rasowy Kundel muralem w centrum Warszawy

„Pies to przywilej!” – przekonuje Fundacja Rasowy Kundel muralem w centrum Warszawy

Niecodzienny przekaz w niecodziennym miejscu – oto, co przyświecało powstaniu kampanii społecznej dedykowanej porzuconym psom oraz ich losom adopcyjnym. W ramach nowej inicjatywy Fundacji Rasowy Kundel w centrum Warszawy pojawił się mural, który przekonuje, że „Pies to przywilej!”.

„Pies to przywilej!” to inicjatywa mająca edukacyjny wymiar. Fundacja Rasowy Kundel postanowiła nagłośnić problemy, z którymi borykają się razem ze swoimi podopiecznymi, ale przede wszystkim zwiększyć świadomość społeczną dotyczącą możliwości wsparcia organizacji, która na co dzień zajmuje się profilaktyką i udzielaniem pomocy zwierzętom.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Celem kampanii jest również rozpowszechnienie opcji wpłat stałych na rzecz Fundacji Rasowy Kundel, które bezpośrednio wpływają na losy większości podopiecznych fundacji, a które – w odróżnieniu od nagłych i dramatycznych zbiórek, będących efektem braku działań profilaktycznych, nie są równie angażujące.

W ramach kampanii pokuszono się o niecodzienny przekaz w niecodziennym miejscu – w samym centrum stolicy, tuż przy przystanku Metro Centrum, pojawił się mural, którego bohaterami są realni podopieczni Fundacji Rasowy Kundel. Autorami projektu graficznego są empatyczni artyści: Magda Magdziarz, Adam Biszewski oraz Janina Tłuczkiewicz.

Akcję postanowiły wesprzeć marka Nice To Fit You, która planuje wielowymiarowe i długofalowe wsparcie podopiecznych fundacji oraz agencja Good Looking Studio, która zadbała o miejsce reklamowe oraz materiały malarskie.

– Wiemy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, wiemy, że potrzebna jest pomoc doraźna, ale i praca u podstaw w edukowaniu dorosłych i tych najmniejszych – w miastach i na wsiach, że pies to część grupy społecznej, która zwie się rodziną. Wiele pracy przed nami, ale wierzymy, że pies po psie, człowiek po człowieku, zmienimy ten świat – mówi Dorota Perłowska, prezeska Fundacji Rasowy Kundel.

Mural będzie można oglądać co najmniej do 15 lutego 2021 roku.

zdjęcia: Michał Dziurkowski

PS

Z okazji ubiegłorocznych walentynek Bolt postanowił połączyć to, co jego klienci lubią najbardziej – czyli zniżkowe kody – z akcją na rzecz zwierząt czekających na adopcję. Haczyk był jeden – aby otrzymać rabat, użytkownicy musieli zapoznać się z historiami czworonogów z pewnego warszawskiego schroniska.

PS2

„Dasz piątaka dla Zwierzaka?” to zeszłoroczna inicjatywa organizacji Bieg na sześć łap, która miała za zadanie zwrócić uwagę na to, w jak trudnym położeniu w czasie epidemii Covid-19 znajduje się wiele schronisk, organizacji prozwierzęcych w Polsce, a także zachęcić wszystkich do pomocy tym placówkom.

PS3

Mimo rosnącej świadomości społecznej, w schroniskach wciąż przybywa bezdomnych zwierząt. Aby zwrócić uwagę na los porzuconych czworonogów Fundacja Azylu pod Psim Aniołem oraz Browar NOOK umieścili psy poszukujące domów na butelkach piwa.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij