Polska marka Gabriella stworzyła rajstopy w 100% z przędz z recyklingu

Polska marka Gabriella stworzyła rajstopy w 100% z przędz z recyklingu

Gabriella – polska marka produkująca rajstopy, pończochy oraz legginsy – wprowadziła na początku roku nową kolekcję pod hasłem „now!”. Składa się ona z rajstop, które powstały w 100% z przędzy z recyklingu.

„Linia now! to pierwsze na świecie rajstopy wykonane w 100% z przędz posiadających certyfikat Global Recycled Standard” – czytamy na stronie polskiej marki Gabriella, która na rynku pończoszanym istnieje już 1996 roku. Produkty powstałe w ramach nowej, proekologicznej kolekcji wyprodukowane zostały w fabryce brandu w Łodzi. Do ich wykonania użyto w różnych proporcjach włókna: Q-Nova, Lycra Ecomade i Roica Ecosmart, które zostały pozyskane z odzyskanych materiałów. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co istotne, podczas produkcji rajstop now! zużycie wody spadło o 90%, zaś emisja CO2 do atmosfery została pomniejszona o 80%.

– Od 25 lat pod marką Gabriella produkujemy rajstopy, pończochy i skarpetki damskie, korzystając z nowoczesnych technologii, rozwijając się z duchem czasów i nie tylko podążając za trendami, ale i je wyznaczając. Linia now! to innowacja nie tylko na skalę naszej firmy, ale całej produkcji pończoszniczej. Powstała jako alternatywa dla tradycyjnej produkcji. Otwiera nowy rozdział w historii pończosznictwa i wyznacza kierunek rozwoju naszej firmy – mówią przedstawiciele marki Gabriella.

To jednak nie wszystko – brand postanowił również zmienić opakowania swoich produktów. W trosce o środowisko marka Gabriella tradycyjne foliopaki wykorzystywane w wysyłce e-commerce zastąpiła tekturowymi pudełkami, które nadają się do recyclingu. Z kolei opakowania rajstop wykonane są z biodegradowalnego zamiennika z PLA, czyli włókna z cukrów roślinnych. 

PS

W 2018 roku podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach firma Żywiec Zdrój ogłosiła, że zapewni zbiórkę i podda recyklingowi taką samą ilość plastiku, jaką wprowadzi w 2020 roku na rynek. Zebrane tworzywa sztuczne przekazane zostały do recyklingu, dzięki czemu zostały ponownie przetworzone.

PS2

Popularna marka alkoholi Bacardi ogłosiła wprowadzenie do 2023 roku butelek nadających się do kompostowania. Jest to element proekologicznej strategii firmy, która ma na celu walkę z plastikiem.

PS3

Z okazji swoich 5. urodzin polska marka Elementy zainicjowała proekologiczny projekt pod hasłem Relove. W jego ramach brand promuje odpowiedzialne podejście do zakupów i przywraca niechcianym ubraniom ich dawny blask.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij