TERRITORY

Nowa czekolada Ritter Sport nie może być nazywana czekoladą – bo w składzie nie ma cukru

Nowa czekolada Ritter Sport nie może być nazywana czekoladą – bo w składzie nie ma cukru

Marka Ritter Sport wprowadziła na rynek nową czekoladę o nazwie „Cacao y Nada”. Problem jednak w tym, że w istocie nie może ona być nazywana czekoladą. Powód? Brak cukru w składzie produktu.

Zgodnie z rozporządzeniem z 2003 roku wprowadzonym przez Federację Niemieckich Organizacji Konsumenckich, aby wyrób był nazwany czekoladą, musi mieć w swoim składzie nie tylko masę kakaową oraz masło kakaowe, ale również cukier.

Nowy produkt marki Ritter Sport to czekolada o nazwie „Cacao y Nada”, która zamiast tradycyjnego, białego cukru posiada naturalny sok kakaowy w swoim składzie. Ten zaś pozyskiwany jest przez firmę ze strąków kakao na plantacji w Nikaragui.

W związku z tym nowa czekolada Ritter Sport w istocie nie może być nazywana czekoladą. Federacja Niemieckich Organizacji Konsumenckich przyznała, że bardziej adekwatną nazwą dla wyrobu marki byłoby określenie „batonik kakaowy”.

Z decyzją instytucji rzecz jasna nie zgadza się szef Ritter Sport – Andreas Ronken. Niemieckie prawo żywnościowe nazwał „absurdem” i zauważył, że już dawno nie jest ono aktualne.

– Skoro w dzisiejszych czasach kiełbasę można zrobić z grochu, to czekolada również nie potrzebuje cukru. Taka jest nowa rzeczywistość! – napisał Ronken w oficjalnym oświadczeniu.

PS

Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe orzekł, że jedyną marką, która może w Niemczech sprzedawać kwadratową tabliczkę czekolady jest Ritter Sport. Z tym faktem nie chciał się zgodzić koncern Mondelēz International, do którego należy Milka.

PS2

W październiku 2020 roku sąd najwyższy w Dublinie oficjalnie oświadczył, że pieczywo serwowane w popularnej sieci Subway zawiera zbyt dużo cukru, aby mogło być nazywane chlebem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij