Harry Potter, Wonder Woman i Joker w nowej kampanii mówią „Mask up America!”

Harry Potter, Wonder Woman i Joker w nowej kampanii mówią „Mask up America!”

W Stanach Zjednoczonych ruszyła kolejna kampania zwracająca uwagę na konieczność noszenia maseczek w związku panującą pandemią. Tym razem do zasłaniania ust i nosa zachęcają Harry Potter, Joker oraz Wonder Woman.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, dlatego w dalszym ciągu zalecane jest noszenie maseczek. Niedawno amerykańska  agencja rządu federalnego USA wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (CDC) ruszyła z nową kampanią, za pomocą której zwraca uwagę na konieczność zakrywania ust i nosa.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach inicjatywy powstał krótki spot stworzony we współpracy z firmą Warner Media. W reklamie pojawiły się dobrze znane wszystkim postacie z kultowych już filmów – m.in. Harry Potter, Wonder Woman, hobbici czy też Joker – wszyscy pojawili się z maseczkami na twarzy.

Bohaterowie zachęcają społeczeństwo do stosowania się do zaleceń amerykańskiej służby zdrowia, by ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa – zwłaszcza teraz, gdy rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. 

PS

W październiku 2020 roku władze Berlina we współpracy z organizacją Visit Berlin ruszyły z kampanią społeczną promującą noszenie maseczek. Plakat, który powstał w ramach inicjatywy, wywołał jednak niemałe kontrowersje.

PS2

Popularny aktor komediowy Paul Rudd wystąpił w ubiegłorocznej kampanii społecznej Nowego Jorku. W przerysowanej roli millenialsa komik zwracał się do młodych mieszkańców miasta i zachęca ich do noszenia maseczek.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij