Czy mama dołoży do raty kredytu? Kampania Metrohouse i Gold Finance

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Czy mama dołoży do raty kredytu? Kampania Metrohouse i Gold Finance

Metrohouse i Gold Finance w swojej nowej kampanii reklamowej wychodzą poza schematy znamienne dla kreacji z branży finansowej. Przygotowane spoty w zaskakujący sposób pokazują współpracę klientów z agentami nieruchomości i pośrednikami kredytowymi.

Celem kampanii „Metrohouse i Gold Finance. Nieruchomości i kredyty w jednym miejscu” jest pokazanie atutów współpracy z agentami działającymi w sieci biur nieruchomości Metrohouse i ekspertami kredytowymi spod znaku Gold Finance. Właścicielem obu tych marek jest Metrohouse Franchise S.A., a agenci i eksperci, dzięki ścisłej kooperacji, oferują klientom łączoną usługę pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz wsparcia przy wyborze finansowania zakupu. Dzięki temu wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące transakcji i kredytu hipotecznego można zorganizować w jednym miejscu.

W przeciwieństwie do kampanii z ostatnich lat, tym razem postawiono na humor sytuacyjny. W kreacjach reklamowych spotykamy więc oprócz agentki i eksperta kredytowego dwóch różnych klientów – mających zupełnie inne podejście do zakupu mieszkania i mających różne priorytety. W obie postacie wcielił się Wojciech Tremiszewski, aktor, reżyser, znany szerszej publiczności z występów w kabarecie LIMO, czy serialu Spadkobiercy.

– Przy projektowaniu kampanii byliśmy zgodni, że forma, w jakiej chcemy przekazać komplementarność usług agentów Metrohouse i ekspertów Gold Finance, powinna cechować się niebanalnością i zaskakiwać. Zależało nam, aby przyciągnąć uwagę odbiorców kreacją, która zaciekawi i wywoła uśmiech na twarzach. Kwestie związane z nabywaniem nieruchomości i finansowaniem zakupu są z reguły prezentowane w bardzo sztywnych ramach. Daliśmy producentom reklamy dużą swobodę w wypracowaniu przekazu, który będzie miał szansę przebić się poza tradycyjne formy prezentowane w tych branżach – mówi Marcin Jańczuk, dyrektor ds. marketingu i PR-u w Metrohouse Franchise.

Za kreację i produkcję spotów odpowiadała Mova Film – kreatywna agencja wideo z Trójmiasta, a spoty reżyserował Mayo Kucharski.

– Wbrew pozorom, stworzenie kampanii reklamowej opartej na humorze wcale nie jest łatwe. Przede mną i Wojtkiem Tremiszewskim, odtwórcą głównej roli a zarazem współscenarzystą, postawiono więc trudne zadanie. Musieliśmy z wyczuciem poprowadzić skecz w taki sposób, by trafił w gust szerokiego grona odbiorców – mówi Mayo Kucharski z Mova Film. Twórcy postawili na prostą scenografię w firmowych kolorach, która miała być jedynie tłem do opowiadanej historii. Celowym zabiegiem jest zastosowanie długich ujęć przy spokojnym montażu. Cała uwaga widza ma skupić się na dialogu.

– Byłem pozytywnie zaskoczony zaufaniem, jakim obdarzyli nas przedstawiciele Metrohouse i Gold Finance. Pomysłów były dziesiątki. Na razie zdecydowaliśmy się na realizację dwóch. Każdy z nich miał rozbawić odbiorcę dobrym skeczem, ale też spełniać dodatkowo nadrzędny cel. Chcieliśmy pokazać, że niezależnie od tego jak nietuzinkowe są wymagania różnego rodzaju klientów, agenci Metrohouse i eksperci Gold Finanse zawsze stają na wysokości zadania – dodaje Mayo Kucharski.

Pierwsza faza kampanii rozpocznie się w połowie lutego i potrwa 4 tygodnie. Kampania telewizyjna przewiduje emisje billboardów sponsorskich, których uzupełnieniem będą spoty w Internecie. Za planowanie i zakup mediów jest odpowiedzialna firma Grandes Ideas.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij