Ponad 215 000 słuchaczy podcastów poznało czekoladowy świat E.Wedel

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ponad 215 000 słuchaczy podcastów poznało czekoladowy świat E.Wedel

W tym roku E.Wedel świętuję swoje 170. urodziny. Bogata i długa historia marki to cenna opowieść nie tylko dla fanów czekolady, ale także przedwojennej Polski i Warszawy. To również jeden z tematów, obecnych w podcastach E.Wedel, które pojawiły się w zeszłym roku. Marka nawiązała współpracę z najlepszymi polskim twórcami, dzięki czemu powstała seria odcinków, która przybliżyła konsumentom wyjątkowe dziedzictwo oraz współczesne wedlowskie inicjatywy. Projekt zdobył popularność ponad 215 tys. słuchaczy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

E.Wedel zainicjował produkcję serii pięciu odcinków podcastów, które ujrzały światło dzienne w październiku 2020 roku. Odbiorcy podcastów mieli okazję poznać niezwykle ciekawą historii marki, począwszy od założenia jej przez Karola Wedla, kontynuowania dziedzictwa przez jego syna Emila, do innowacji wprowadzonych przez Jana Wedla. Nagrania zawierały również treści na temat współczesnego funkcjonowania firmy, jej obecnych działań i wyzwań. Zróżnicowane wątki przyczyniły się do sukcesu podcastów, które przyciągnęły ponad 215 tys. słuchaczy. Nagrania są dostępne na kilku platformach, w tym YouTube. Jednak to Spotify okazał się najczęściej wybieranym przez użytkowników podcastów. Ponad 117 tys. użytkowników skorzystało z tej platformy, aby wysłuchać odcinków zrealizowanych z marką E.Wedel.

Pierwszy z serii podcastów został przygotowany we współpracy z kanałem Imponderabilia. Prowadzący Karol Paciorek rozmawiał z Maciejem Hermanem, Dyrektorem Zarządzającym E.Wedel oraz varsavianistą, Piotrem Wierzbickim. Słuchacze podcastu mogli poznać historię współpracy z Leonetto Cappiello, twórcą jednego z symboli marki – chłopca na zebrze, a także zapoznać się z kulisami zarządzania tak dużą firmą. Podcast Pogadajmy o życiu, prowadzony przez Justynę Mazur opowiadał o istocie wielopokoleniowości na podstawie historii marki, od założenia słodkiej firmy przez Karola Wedla aż do modernizacji wprowadzanych przez jego wnuka, Jana. Gościem trzeciego podcastu, 7 metrów pod ziemią, był Maestro Czekolady, Janusz Profus, który przybliżył słuchaczom tajniki pracy w Fabryce czekolady E.Wedel wczoraj i dziś. W rozmowie z Muda Talks, Aleksandra Kusz vel Sobczuk, przedstawicielka E.Wedel oraz varsavianista Piotr Wierzbicki opowiedzieli między innymi o wizjonerstwie i biznesowej odwadze rodziny Wedlów w trudnych czasach oraz o współczesnej strategii CSR ogłoszonej przez markę. Z piątego z serii słuchowiska, Zabójcze opowieści, słuchacze mogli między innymi dowiedzieć się, w jaki sposób Jan Wedel udzielał mieszkańcom stolicy pomocy w trakcie wojny.

Imponderabilia

Pogadajmy o życiu

Muda Talks

Zabójcze opowieści

Według firmy Voxnest z końcem kwietnia 2020 roku w Europie popularność podcastów wzrosła aż o 53 proc. Według danych Spotify w Polsce w pierwszym półroczu 2020 roku wysłuchano ponad 300 proc. więcej godzin podcastów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Seria odcinków podcastów z marką E.Wedel zdecydowanie potwierdziła szerzące się zainteresowanie do słuchania podcastów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij