28 539 książek w niecałe trzy tygodnie – Krzysztof Stanowski w spektakularny sposób zakończył sprzedaż książek

28 539 książek w niecałe trzy tygodnie – Krzysztof Stanowski w spektakularny sposób zakończył sprzedaż książek

Krzysztof Stanowski w ciągu niecałych trzech tygodni sprzedał ponad 28 tys. książek, za kwotę łączną ponad 2 mln złotych. Dziennikarz postawił na self-publishing i sprzedaż publikacji za pośrednictwem własnych kanałów.

Książki Krzysztofa Stanowskiego, które rozeszły się jak świeże bułeczki, to: biografia Grzegorza Szamotulskiego „Szamo”, autobiografia Andrzeja Iwana, „Andrzej Iwan. Spalony”, a także „Kowal. Prawdziwa historia”, która opowiada o życiu Wojciecha Kowalczyka, piłkarza Legii i hiszpańskiego Betisu. Publikacje były dostępne w sprzedaży już jakiś czas temu i wyprzedały się równie szybko. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na początku lutego br. dziennikarz sportowy postanowił ponownie wystawić na sprzedaż wspomniane książki – wyłącznie w pre-orderze, aby zlecić druk tylko tylu publikacji, ile faktycznie zostało sprzedanych. Dziś, tj. 1 marca br., Stanowski na swoim facebookowym profilu poinformował o swoim spektakularnym sukcesie – w niecałe trzy tygodnie udało mu się sprzedać 28 539 książek za kwotę ponad 2 mln złotych. Co ciekawe, jak przyznał sam dziennikarz, ostatniego dnia zamówienia wystrzeliły w kosmos i w ciągu 24 godzin osiągnęły wartość 470 tys. złotych.

„Taka sprzedaż w tak krótkim czasie to coś, co bardzo doceniam i za co dziękuję. Fakt, że po latach te książki dalej się sprzedają jest po prostu przyjemny” – napisał dziennikarz w poście na swoim facebookowym profilu. 

Ciekawostką w tej historii jest fakt, że Krzysztof Stanowski – podobnie zresztą jak autorzy Michał Szafrański oraz Radek Kotarski – postawił na self-publishing i sprzedaż publikacji za pośrednictwem swoich własnych kanałów w social mediach. O tym, jak wyglądała sprzedaż jego książek w tradycyjnym modelu, dziennikarz opowiedział w materiale wideo opublikowanym na YouTubie.

zdjęcie: facebook.com/stanowski.krzysztof

PS

Głośny spór między Najmanem a Stanowskim zakończył się szczęśliwie – bokser i dziennikarz nie tylko spotkali się osobiście tuż po zakończeniu aukcji WOŚP, ale usiedli przy piwie Tyskie i „przeszli na TY”. Teraz przedstawiamy, jak #OdKulis wyglądała realizacja akcji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij