Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej: regionalna akcja „Kraków ze zdrowym uśmiechem”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej: regionalna akcja „Kraków ze zdrowym uśmiechem”

Już po raz trzeci marzec obchodzony jest jako Światowy Miesiąc Zdrowia Jamy Ustnej, a jego kulminacja przypada na 20 marca, który ustanowiony został Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej (World Oral Health Day).

Z tej okazji lekarze stomatolodzy z krakowskiej kliniki Se+ Studia Stomatologii Estetycznej, wraz ze studentami z krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, organizują akcję pod hasłem „Kraków ze zdrowym uśmiechem” skierowaną do mieszkańców miasta. Celem akcji jest promowanie profilaktyki zdrowia jamy ustnej. W jej ramach, eksperci przygotowali bezpłatne instruktaże higieny jamy ustnej oraz konsultacje implantologiczne. Patronem medialnym akcji jest Radio 1.7. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Nie ma wątpliwości, że stan zdrowia jamy ustnej wpływa na ogólny stan zdrowia i nasze samopoczucie. W minionych latach widzimy rosnący trend przywiązywania wagi do zdrowia i dobrej kondycji. Higiena jamy ustnej jest tego nieodzownym elementem. Właśnie dlatego zachęcamy szczególnie młodych mieszkańców Krakowa i małopolski – z tak zwanego pokolenia Y i Z – do profilaktyki. Bardzo ważna jest codzienna higiena, czyli mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie, a także regularne i profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego i wizyty kontrolne u stomatologa – stwierdza dr n. med Barbara Książkiewicz, kierownik kliniczny i naukowy w Se+ Studiu Stomatologii Estetycznej, specjalistka stomatologii ogólnej i protetyki stomatologicznej. 

W ramach akcji, w dniach 22-26 marca, w Se+ Studiu Stomatologii Estetycznej odbędą się bezpłatne konsultacje z higienistką polegające na kontroli i badaniu jamy ustnej (zębów oraz śluzówek), wybarwieniu specjalnym preparatem płytki nazębnej oraz instruktażu prawidłowego szczotkowania zębów. Dodatkowo zaplanowane zostały bezpłatne konsultacje implantologiczne z dr Barbarą Książkiewicz-Jóźwiak, obejmujące wykonanie na miejscu zdjęcia pantomograficznego, które jest niezbędne podczas konsultacji. Kontakt do kliniki znajduje się na stronie www.studiose.med.pl

Poza bezpłatnymi konsultacjami, organizatorzy akcji – lekarze stomatolodzy ze Studia Stomatologii Estetycznej Se+ wraz ze studentami z krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, przygotowali zestaw porad i zasad dbania o zdrowie jamy ustnej.

– Warto promować zdrowe postawy szczególnie wśród młodych osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłości, aby dbanie o zdrowie jamy ustnej stało się tak samo trwałym i równie istotnym nawykiem w ich życiu, jak choćby regularne treningi na siłowni, wizyty u fryzjera, czy konsultacje u lekarzy innych specjalizacji  – stwierdza Maria Gutz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Studentów Stomatologii, oddział Kraków.

Aby dodatkowo promować i przypominać o konieczności dbania o zdrowie jamy ustnej, organizatorzy przygotowali szereg konkursów na profilu na Facebooku. Pierwszy z nich odbędzie się 1 marca. Nagrodami dla najciekawszych odpowiedzi i pomysłów, związanych ze zdrowym, pięknym uśmiechem są elektryczne szczoteczki do zębów.  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij