Ruszyła „Piątka dla Natury” – nowy program edukacyjno-grantowy marki Velvet dla szkół podstawowych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ruszyła „Piątka dla Natury” –  nowy program edukacyjno-grantowy marki Velvet dla szkół podstawowych

1 marca br. wystartowała „Piątka dla Natury” – program edukacyjno-grantowy marki Velvet skierowany do szkół podstawowych. Jego opiekunem jest firma Velvet CARE, a działania realizowane przez markę Velvet są jednym z elementów firmowej strategii Eco Agenda 2025.

Program „Velvet Piątka dla Natury” nawiązuje do pięciu obszarów strategii Eco Agenda 2025 realizowanej przez Velvet CARE. W komunikacji marki Velvet strategię tę symbolizuje znak „Save Nature”, który mówi o podejmowanych przez firmę działaniach dotyczących troski o drzewa, oszczędzania wody, segregowania odpadów, redukcji zużycia plastiku oraz zmniejszania emisji gazów cieplarnianych. Program „Velvet. Piątka dla natury” został stworzony, aby w atrakcyjny sposób zachęcić dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3) do poszerzania wiedzy na temat ochrony przyrody i zaowocować w przyszłości nawykami działającymi na korzyść środowiska, przynosząc realną zmianę na lepsze.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– W Velvet CARE „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”. Jesteśmy liderem rynku, więc naturalne jest to, że najwięcej wymagamy od siebie. Nieustannie pracujemy nad tym, aby ograniczać wpływ naszej działalności na środowisko, ulepszać oferowane produkty i metody ich wytwarzania oraz odpowiedzialnie pozyskiwać surowce używane do ich produkcji. Naszą troskę o środowisko ujęliśmy w strategii Eco Agenda 2025, którą sukcesywnie realizujemy. Obejmuje ona 5 obszarów, tj.: troska o drzewa, oszczędzanie wody, segregowanie odpadów, redukcja zużycia plastiku oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.  Ilustruje je znak Save Nature obecny na opakowaniach produktów Velvet. Program „Piątka dla Natury” to kolejny krok, jaki podejmujemy, aby inspirować i zachęcać do działania na rzecz ochrony przyrody – powiedział Artur Pielak, prezes Velvet CARE.

Pierwsza, regionalna edycja programu jest dedykowana szkołom z powiatów olkuskiego i zawierciańskiego, znajdującym się w sąsiedztwie zakładu produkcyjnego Velvet CARE, aby podkreślić związek firmy z lokalną społecznością oraz troskę o lokalne zasoby, z których wspólnie korzystają. 

Centrum programu jest platforma internetowa www.piatkadlanatury.pl, na której nauczyciele znajdą ciekawe scenariusze lekcji i materiały eksperckie, które zainspirują ich do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych. Każdy scenariusz zakończony jest ekowyzwaniem dla klasy.

Udział w programie „Velvet. Piątka dla Natury” w czterech prostych krokach:

  1. Zarejestrowanie się na stronie www.piatkadlanatury.pl przez nauczyciela- opiekuna klasy lub dyrektora szkoły;
  2. Pobranie materiałów dostępnych na stronie dla zarejestrowanych użytkowników;
  3. Przeprowadzenie lekcji dotyczącej wybranego obszaru Save Nature zgodnie z zaproponowanym scenariuszem oraz udokumentowanie jej //lub// wypełnienie wniosku o dofinansowanie szkolnego ekoprojektu;
  4. Przesłanie zgłoszenia konkursowego poprzez formularz dostępny w profilu użytkownika strony www.piatkadlanatury.pl

Co można wygrać?

Jury nagrodzi 20 klas, które zrealizują ekowyzwania ujęte w scenariuszach lekcji. Laureaci otrzymają nagrody indywidualne dla każdego ucznia oraz dla nauczyciela – opiekuna klasy. Dodatkowo dyrektorzy szkół mają możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie ekoprojektu realizowanego lub planowanego przez szkołę, nawiązującego do jednego z pięciu eko obszarów wskazanych w programie. Na szkoły czeka 5 grantów o wartości 10 000 zł każdy.

W roku szkolnym 2021/2022 program będzie kontynuowany w formule ogólnopolskiej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij