Burger King w ogniu krytyki za tweet o treści „miejsce kobiet jest w kuchni” – teraz marka przeprasza

Burger King w ogniu krytyki za tweet o treści „miejsce kobiet jest w kuchni” – teraz marka przeprasza

Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet Burger King postanowił złożyć życzenia wszystkim kobietom. Marka zrobiła to jednak w dość niefortunny sposób i w efekcie jeden z jej tweetów został odebrany jako seksistowski. Teraz sieć przeprasza.

Z okazji tegorocznego Dnia Kobiet brytyjski oddział Burger Kinga opublikował na swoim twitterowym profilu serię tweetów. Jeden z nich brzmiał – „miejsce kobiet jest w kuchni”. W kontynuacji wpisu marka napisała, że „zaledwie 20% szefów kuchni to kobiety” i ogłosiła uruchomienie specjalnego programu, który ma za zadanie ułatwić przedstawicielkom płci żeńskiej karierę w branży kulinarnej. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pierwszy tweet wyjątkowo nie spodobał się internautom – wiele osób zarzuciło marce seksizm, mimo że wpis był częścią kampanii mającej walczyć z nierównością płci w branży gastronomicznej.

Burger King szybko zareagował na komentarze internautów i przyznał, że pierwszy wpis został źle sformułowany. „Naszym celem było zwrócenie uwagi na fakt, że tylko 20% zawodowych szefów kuchni w brytyjskich kuchniach to kobiety i pomoc w zmianie tego poprzez przyznawanie stypendiów kulinarnych. Następnym razem postąpimy lepiej”. 

Marka jednocześnie usunęła serię tweetów opublikowanych z okazji Dnia Kobiet, tłumacząc, że pojawiło się przy nich wiele obraźliwych komentarzy. 

Co ciekawe, na facebookowym profilu brytyjskiego oddziału Burger Kinga pojawił się podobny wpis, tym razem okraszony grafiką z hasłem „miejsce kobiet jest w kuchni”. Post jednak nie został usunięty, marka też nie odpowiedziała na komentarze internautów.

PS

Burger King został sponsorem kobiecej drużyny piłkarskiej Stevenage Football Club. W związku z tym marka postanowiła zmienić swoją nazwę na „Burger Queen”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij