W tym libańskim szpitalu podawane będą wyłącznie posiłki wegańskie

W tym libańskim szpitalu podawane będą wyłącznie posiłki wegańskie

Hayek Hospital w Bejrucie to pierwszy szpital na świecie, w którym pacjenci będą otrzymywali wyłącznie wegańskie posiłki. Dyrektorzy placówki podjęli taką decyzję m.in. w oparciu o badania WHO, mówiące o negatywnym wpływie produktów zwierzęcych na zdrowie człowieka.

Hayek Hospital to prywatna placówka lecznicza znajdująca się w Bejrucie, stolicy Libanu. Niedawno dyrektorzy szpitala podjęli pewną kluczową decyzję, która może mieć duży wpływ na zdrowie osób chorych – placówka bowiem będzie podawała pacjentom wyłącznie zbilansowane dania wegańskie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Taką decyzję dyrektorzy szpitala podjęli w oparciu o liczne badania Światowej Organizacji Zdrowia i Centers for Disease Control and Prevention. „W momencie gdy WHO klasyfikuje przetworzone mięso jako rakotwórcze i włącza je do grupy 1A, czyli tej samej grupy co tytoń, a także klasyfikuje czerwone mięso jako rakotwórcze i włącza je do grupy 2A, podawanie mięsa w szpitalu jest jak oferowanie pacjentom papierosów” – napisali przedstawiciele szpitala w oficjalnym oświadczeniu.

Tym samym w nowym menu placówki znajdziemy m.in. tradycyjne dania kuchni bliskowschodniej, a także… pizzę, burgery, croissanty. Brzmi niewiarygodnie? Otóż, okazuje się, że potrawy te w wersji roślinnej okazują się pełnowartościowym i zdrowym wyborem.

Wegańskie posiłki serwowane są pacjentom już od marca br. Wcześniej szpital prowadził kilkumiesięczne testy, w trakcie których osoby mogły same wybrać, czy wolą dostawać menu wegańskie, czy mięsne. Gdy pacjenci decydowali się na tę drugą opcję, otrzymywali informację o zdrowotnych konsekwencjach wynikających z jedzenia produktów odzwierzęcych.

PS

Nie tylko klopsiki czy wegańskie penne – szwedzka marka IKEA ogłosiła, że do 2025 roku połowę głównych dań w jej restauracjach będą stanowiły posiłki roślinne, zaś zaledwie 20% potraw zawierać będzie czerwone mięso.

PS2

Marka Impossible Foods znana jest ze swojego wegańskiego mięsa, które do złudzenia przypomina i smakuje, jak to odzwierzęce. Teraz firma poszła o krok dalej i postanowiła odtworzyć smak mleka krowiego.

PS3

Sieć McDonald’s ogłosiła, że prowadzi testy roślinnego burgera, który ma być podobny w smaku do wołowego kotleta. Nowy produkt ma pojawić się ofercie marki w tym roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij