Punkt Adopcji Roślin znów działa w Galerii Bronowice

Punkt Adopcji Roślin znów działa w Galerii Bronowice

Przebywanie wśród roślin relaksuje, zwiększa poczucie komfortu i spokoju, poprawia nastrój. To ważne, by mieć je w swoim otoczeniu. Czasem jednak zdarzają się sytuacje, gdy musimy rozstać się z nimi ze względu na przeprowadzkę, zmianę planów życiowych, brak miejsca…

By proces ten przebiegł możliwie bezproblemowo, można skorzystać z wielu rozwiązań, dzięki którym kwiaty odnajdą nowy dom. Jednym z nich jest Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice, który – po przerwie w funkcjonowaniu oraz zmianie lokalizacji – znów został otwarty.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Rośliny dostarczają nam tego, co niezbędne do życia - produkują tlen, służą jako pokarm, ozdabiają pomieszczenia, w których - szczególnie teraz - spędzamy sporo czasu. Te i inne zalety kwiatów często przegrywają z losowymi sytuacjami, a niechciane lub zapomniane egzemplarze lądują na śmietniku bądź smętnie więdną w oknie czy marzną na balkonie.

Aby zapobiec takim sytuacjom i zorganizować kwiatom nowy dom, z końcem 2019 roku Galeria Bronowice uruchomiła Punkt Adopcji Roślin. Od początku cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem, a zarówno zostawienie kwiatów, jak i ich adopcja, były bezpłatne. Punkt działał w godzinach otwarcia obiektu, z przerwami wynikającymi z ograniczeń nałożonych na centra handlowe w związku z pandemią. Obecnie, po zmianie lokalizacji, od kilku dni wznowił swoje funkcjonowanie w przestrzeni biura Co-working znajdującym się na poziomie +1 Galerii.

– Ponowne otwarcie Punktu Adopcji Roślin zlokalizowanego w przedsionku biura Co-working, to kolejny krok na drodze do tak wyczekanej normalności. W obecnych czasach, gdy coraz więcej czasu spędzamy w domach, znacząco ograniczając kontakty personalne, jednym z priorytetów staje się zapewnienie sobie przyjaznego otoczenia. Świetnym jego dopełnieniem są kwiaty – dbajmy o nie, a gdy jest to niemożliwe – apeluję o przyniesienie ich do naszego Punktu w Galerii Bronowice. Tu przyjść i adoptować wybranego doniczkowca może każdy – podsumowuje Aleksandra Mańka, dyrektor Galerii Bronowice.

W Punkcie Adopcji Roślin wszystkie zostawione tu kwiaty – pod troskliwym okiem pracowników Galerii  otrzymują imiona, są podlewane i przesadzane. Tak przygotowane oczekują na nowych właścicieli. Adopcja oraz przekazanie kwiatów są całkowicie bezpłatne. Dotychczas nowe domy znalazło kilkaset kwiatów.

PS

W marcu 2019 roku w Galerii Łomianki powstał Punkt Adopcji Roślin, w którym każdy może oddać niechciany kwiat bądź zabrać jeden z pozostawionych i stworzyć dla niego nowy dom.

PS2

W 2018 roku w głównym holu biurowca Bałtyk w Poznaniu pojawiła się niezwykła roślinna strefa. Projekt miał na celu zwrócenie uwagi na rolę zielonej infrastruktury i potrzebę dbania o przestrzeń, w której funkcjonujemy na co dzień.

PS3

Z myślą o osobach ze spektrum autyzmu, Galeria Katowicka otworzyła specjalny Pokój Wyciszeń, w którym mogą one odreagować napięcia, wyciszyć się, odseparować od różnorodnych bodźców związanych z wizytą w centrum handlowym.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij