Ekologiczna rewolucja w modzie – Micolet debiutuje na polskim rynku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ekologiczna rewolucja w modzie – Micolet debiutuje na polskim rynku

Odpowiedzialna konsumpcja, ekonomia cyrkularna i recykling stają się coraz bardziej powszechnym trendem w zwyczajach konsumenckich, i tym samym dokonują transformacji w branży modowej.

Kupowanie w second-handach przestało być tematem tabu. Rosnąca świadomość ekologiczna, popularność przedmiotów vintage i rozwój nowych technologii sprawiły, że handel rzeczami z drugiej ręki stał się biznesem wartym dziś dziesiątki miliardów dolarów - donosi Forbes. Postępująca świadomość na temat masowego przemysłu odzieżowego sprawia, że coraz więcej Polaków zaczyna poszukiwać ekologicznych alternatyw do zakupu nowych ubrań. Jedną z nich jest kupowanie ubrań używanych, lub z tzw. drugiego obiegu. Według danych GUS już niemal 1/3, czyli ponad 10 mln dorosłych Polaków, ubiera się w second-handach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tysiące ubrań używanych w zasięgu ręki już teraz w Polsce

Micolet.pl, wiodący marketplace wśród internetowych second-handów w Europie, obecny w 8 krajach z ponad 1 milionem użytkowników, w tym roku zdecydował o otwarciu się na rynek polski. Decyzja ta została podjęta ze względu na potencjał ekologiczny i dużą świadomość Polaków na temat zrównoważonego rozwoju, a także ich rosnące zainteresowanie tego typu alternatywami do zakupu odzieży.

Micolet na swojej stronie internetowej oferuje dostęp do tysięcy zróżnicowanych ubrań - od sieciówek do marek znanych projektantów. Każdego dnia ponad 2.000 przedmiotów sprzedanych na Micolet dostaje drugie życie. O sukcesie platformy świadczy fakt, iż wśród jej klientów jest wiele znanych celebrytów, modelek i aktorek, takich jak Kira Miró, Ariadne Artiles, Vera Kolodzig, Manuella Vitulli, Maeva Martínez itd. Ponadto, w Micolet już ponad 500 zagranicznych influencerów wystawia tam swoją garderobę na sprzedaż, wśród nich są to @alexandrapereira, @collagevintage, @valentinadallari_, @beauteactive, @apipocamaisdoce, @thinkleonie...

Chociaż na razie w polskiej wersji można tylko dokonywać zakupu, polscy influencerzy i celebryci zaczną wkrótce wystawiać tam swoje ubrania na sprzedaż, zachęcając tym samym polską publikę do zakupu odzieży z drugiego obiegu i przyczynienia się do rozwoju ekonomii cyrkularnej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij