Hermès stawia na ekologię – marka będzie produkować torebki ze skóry wyprodukowanej z grzybów

Hermès stawia na ekologię – marka będzie produkować torebki ze skóry wyprodukowanej z grzybów

Francuski dom mody Hermès przechodzi niemałą rewolucję – marka ogłosiła właśnie, że stopniowo będzie odchodzić do produkowania torebek ze skóry na rzecz tych stworzonych z materiału na bazie grzybów.

Jak donosi portal branżowy The Business of Fashion, dom mody Hermès zrywa ze swoją ponad stuletnią historią i rozpoczyna nie lada rewolucję na rynku dóbr luksusowych. Charakterystyczne torebki francuskiej marki już wkrótce produkowane będą ze skóry… hodowanej w laboratorium.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach swojej nowej proekologicznej inicjatywy Hermès nawiązał współpracę ze startupem MycoWorks, który produkuje materiały skóropodobne na bazie grzybów. W jaki sposób? 

Otóż, amerykańska firma w swoim zakładzie uprawia grzybnię, a następnie tworzy z nich cienkie i elastyczne arkusze materiału. Te następnie są specjalnie garbowane, aż powstanie z nich tkanina przypominająca strukturą i formą skórę naturalną. 

Materiał, o którym mowa wyżej, nazywa się Fine Mycelium. Już wkrótce Hermès wprowadzi na rynek swoją pierwszą proekologiczna torebkę – a będzie to model Victoria. 

PS

Prada Group, właściciel takich marek jak m.in. Prada czy Miu Miu, w ramach współpracy z koalicją Fur Free Alliance postanowiła zrezygnować z wykorzystywania futer zwierzęcych we wszystkich swoich kolekcjach.

PS2

Marka Burberry zapowiedziała, że zaprzestanie utylizacji niesprzedanych ubrań oraz produkowania ubrań z wykorzystaniem futra naturalnego.

PS3

W 2019 roku szwajcarska marka Bally utworzyła organizację Peak Outlook Initiative, której celem jest ochrona środowisk górskich na całym świecie. Pierwsza ekspedycja grupy niedawno się zakończyła – na wysokości powyżej 8 tys. metrów nad poziomem morza udało się zebrać prawie 2 tony śmieci.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij