Cukierki Skittles w opakowaniu nadającym się do kompostowania – koncern Mars Wrigley stawia na biodegradowalne materiały

Cukierki Skittles w opakowaniu nadającym się do kompostowania – koncern Mars Wrigley stawia na biodegradowalne materiały

Mars Wrigley nawiązał współpracę z firmą Danimer Scientific, która produkuje biodegradowalne materiały. W jej ramach na rynku pojawią się produkty koncernu w opakowaniach nadających się kompostowania. Na start będą to cukierki Skittles.

Danimer Scientific to amerykańska firma, która zajmuje się produkcją nadających się do kompostowania opakowań. Powstają one na bazie materiału polihydroksyalkanianu o nazwie Nodax, który jest wytwarzany w wyniku naturalnych procesów fermentacji, przy użyciu olejów roślinnych – m.in. sojowego i rzepakowego. Co istotne, materiał ten ulega biodegradacji w środowisku glebowym, jak i morskim. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz z tworzywa o nazwie Nodax zamierza skorzystać Mars Wrigley – firma bowiem nawiązała współpracę z marką Danimer Scientific, w ramach której produkty koncernu będą sprzedawane w opakowaniach nadających się do kompostowania. 

Na początek w ramach współpracy wprowadzone zostanie nowe, biodegradowalne opakowanie, w których dostępne będą słynne cukierki marki Skittles. Pierwsze partie produktu mają pojawić się w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku.

Współpraca z Danimer Scientific jest częścią proekologicznej strategii Mars Wrigley, w ramach której koncern chce do 2025 roku korzystać wyłącznie z opakowań nadających się do kompostowania lub ponownego użytku.

PS

Przedstawiciele LEGO poinformowali, że już od 2030 roku w ofercie marki nie znajdą się klocki wytwarzane z plastiku. Firma planuje wydać 400 mln dolarów na prace nad alternatywnymi, bardziej przyjaznymi środowisku materiałami.

PS2

Francuski dom mody Hermès przechodzi niemałą rewolucję – marka ogłosiła właśnie, że stopniowo będzie odchodzić do produkowania torebek ze skóry na rzecz tych stworzonych z materiału na bazie grzybów.

PS3

Starbucks nawiązał współpracę z firmą EcoBean i pracuje nad możliwością stworzenia słomek wykonanych ze zużytych fusów kawowych pochodzących z kawiarni. Początkowo fusy będą przekazywane w ramach testu przez 22 kawiarnie na terenie Warszawy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij