Średnio ponad 35 egzemplarzy sprzedanych w minutę – podsumowanie 2020 roku w kategorii książek na Allegro

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Średnio ponad 35 egzemplarzy sprzedanych w minutę – podsumowanie 2020 roku w kategorii książek na Allegro

W 2020 roku na Allegro sprzedało się ponad 18 milionów książek. Rekord zakupionych przez jednego użytkownika egzemplarzy wynosi 11 482. Najwięcej książek sprzedaje się w poniedziałki oraz niedziele.

Kategoria książek na Allegro jest niezwykle bogata i oferuje różnorodny wybór – od fantastyki przez literaturę piękną po kulinaria. Ostatni rok to ponad 18 milionów kupionych na Allegro książek, czyli średnio 35 egzemplarzy na minutę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Sprzedaż książek na Allegro rośnie z roku na rok, osiągając w 2020 znakomite wzrosty. Co szósta osoba na Allegro zakupiła w tym roku przynajmniej jedną książkę, a rekordzista zakupił zawrotną liczbę 11 482 egzemplarzy. W czasach dominacji kultury cyfrowej, powszechnego dostępu do smartfonów i tabletów, oraz niskiego poziomu czytelnictwa, dane te napawają optymizmem – mówi Jacek Weichert, dyrektor segmentu Kultura i Rozrywka, Kolekcje i Sztuka w Allegro.

Trendy zakupowe

W poprzednim roku klienci Allegro szczególnie chętnie sięgali po książki dziecięce i młodzieżowe (29,2%). Oprócz tego na podium znalazła się także beletrystyka (19,3%) – w tej kategorii najczęściej wybierano literaturę piękną (37%). Niezmiennie kupowane są także podręczniki (14,9%) – znalazły się na trzecim miejscu pod względem popularności. Co ciekawe, ponad 83% wszystkich sprzedanych na Allegro książek w 2020 roku dotyczyło nowych egzemplarzy.

Allegro sprawdziło też, co wybierają najczęściej panie oraz panowie. Okazuje się, że to kobiety częściej kupują książki na Allegro – dotyczy to 55% wszystkich transakcji w tej kategorii. Wybory zarówno kobiet, jak i mężczyzn są do siebie bardzo zbliżone – dwa pierwsze miejsca zajmują książki dla dzieci oraz podręczniki. Różnica pojawia się dopiero przy miejscu trzecim – kobiety chętniej sięgają po poradniki i albumy, natomiast mężczyźni po książki naukowe.

Zachowania zakupowe klientów na Allegro

Kupując książki, klienci częściej decydują się na dokonywanie transakcji na komputerze (54%) niż na smartfonie (46%). Można również zauważyć pewnego rodzaju trendy, jeśli chodzi o czas zakupu. Najwięcej książek sprzedaje się w poniedziałki oraz niedziele pomiędzy 21 a 21:59. W ubiegłym roku peak zakupowy przypadał 7 września – klienci kupowali aż 93 książki na minutę – oraz 14 grudnia – 91 książek w minutę.

Najlepiej sprzedające się tytuły w 2020 roku niezależnie od roku wydania

  1. Kolejne 365 dni – Blanka Lipińska
  2. 365 – Blanka Lipińska
  3. Jadłonomia po polsku – Marta Dymek
  4. Pucio mówi dobranoc – Marta Galewska-Kustra
  5. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – Justyna Bednarek
  6. Hobbit – J.R.R. Tolkien
  7. Pucio mówi dzień dobry – Marta Galewska-Kustra
  8. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi – Rafał Kosik
  9. Pucio zabawy gestem i dźwiękiem – Marta Galewska-Kustra
  10. Powrót z Bambuko – Katarzyna Nosowska

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij