Metki – niecodzienna kampania, która pozwala „zobaczyć” kolory ubrań osobom niewidomym

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Metki – niecodzienna kampania, która pozwala „zobaczyć” kolory ubrań osobom niewidomym

Rip Curl Pro Store – warszawski sklep z odzieżą dla osób aktywnych, przygotował do swoich kolekcji specjalne metki, które umożliwiają osobom niewidomym szybkie zidentyfikowanie koloru wybieranej garderoby. Ambasadorem projektu jest Paweł Urbański, pierwszy niewidomy Polak, który zdobył Kilimandżaro.

W ramach specjalnie przygotowanej akcji osoby niewidome podczas kupna odzieży w sklepie Rip Curl Pro Store mają możliwość natychmiastowego „zobaczenia” koloru wybieranej garderoby. Oryginalny pomysł pozwalający rozpoznać kolory ubrań opiera się na zaprojektowaniu specjalnych materiałowych metek, na których zostały umieszczone nazwy kolorów zapisane alfabetem Braille’a odpowiadające konkretnym kolorom sprzedawanej odzieży.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Specjalnie oznakowane metki zostały zaprojektowane tak, aby po wszyciu w zakupione ubrania pomagały osobom niewidzącym w rozróżnianiu kolorów garderoby każdego dnia.

W kampanię zaangażował się Paweł Urbański, młody aktywny sportowiec i pierwszy niewidzący Polak, który w 2008 roku zdobył Kilimandżaro. Urbański, który jako nastolatek utracił wzrok, dzięki akcji po raz pierwszy od kilkunastu lat mógł ponownie sam rozpoznać kolor swoich ubrań.

− Czasami myślę, że mnie jako osobie niewidomej łatwiej jest zdobyć niedostępny szczyt, niż rozpoznać, jakiego koloru ubrania wiszą w mojej własnej szafie – powiedział Urbański. − W tak prozaicznej sprawie zawsze muszę prosić kogoś o pomoc. Metka z informacją o kolorze ubrania daje niewidomemu nie tylko poczucie komfortu, ale również dużą samodzielność i świadomość wyboru – podsumowuje.

Ewa Świstak z Rip Curl Pro Store dodaje: − Wychodzimy z założenia, że kolory są ważne dla wszystkich, także dla osób niewidomych. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji ludzie będą o tym pamiętać. Wierzymy, że rozpoczynamy rewolucję, a inne marki i sieci handlowe pójdą naszym tropem i wprowadzą ułatwienia dla osób niewidzących.


Pomysłodawcą kampanii „Metki” jest agencja Havas Worldwide Warsaw, która jest również odpowiedzialna za koordynację całej akcji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij