Nowoczesne technologie w solnych podziemiach

Nowoczesne technologie coraz pewniej czują się w muzealnych wnętrzach. Co mogą zaoferować zwiedzającym, by zachęcić ich do poznawania historii, sztuki i kultury?
O autorze
1 min czytania 2014-04-14

Najczęściej odwiedzane muzeum w Polsce, twór rąk ludzkich na głębokości setek metrów, prawdziwy cud Małopolski – Kopalnia Soli Wieliczka wydawała się być miejscem unikatowym pod każdym względem. Teraz nie brakuje tu nawet kina 5D. Stało się ono częścią ekspozycji multimedialnej w Komorze Lill Górna. Instalacja ta zabiera widza w podróż czasie: od momentu powstania solnych żup aż do czasu wydobycia soli na skalę przemysłową.

Zaawansowanych rozwiązań akcentujących piękno solnych eksponatów i czar komnat jest tu wiele. Trójwymiarowa mapa kopalni sterowana przy pomocy gestów, interaktywne hologramy oraz kryształki soli na stołach dotykowych usypujące się w symbole opowiadają o tradycjach znaczeniu tego wyjątkowego pierwiastka na przestrzeni dziejów cywilizacji. Są to tylko niektóre z porywających aplikacji przygotowanych przez i3D.

– Korzystając z naszego doświadczenia w implementacji zaawansowanych technologii w biznesie i kulturze staraliśmy się zastosować jak najszersze spektrum nowoczesnych rozwiązań, by każde stanowisko multimedialne czy instalacja angażowała gości muzeum w poznawanie znaczenia tego pierwiastka w naszej historii – mówi Arkadiusz Patryas, prezes firmy.

Takie ekspozycje czynią zwiedzanie muzeów naprawdę ekscytującym przeżyciem. Dzięki nim podróżujący w wielickich podziemiach stają się samodzielnymi odkrywcami i mogą poznać nawet niedostępne dla zwiedzania tajemnicze zakątki muzeum.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj