Nowoczesne technologie w solnych podziemiach

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nowoczesne technologie w solnych podziemiach

Nowoczesne technologie coraz pewniej czują się w muzealnych wnętrzach. Co mogą zaoferować zwiedzającym, by zachęcić ich do poznawania historii, sztuki i kultury?

Najczęściej odwiedzane muzeum w Polsce, twór rąk ludzkich na głębokości setek metrów, prawdziwy cud Małopolski - Kopalnia Soli Wieliczka wydawała się być miejscem unikatowym pod każdym względem. Teraz nie brakuje tu nawet kina 5D. Stało się ono częścią ekspozycji multimedialnej w Komorze Lill Górna. Instalacja ta zabiera widza w podróż czasie: od momentu powstania solnych żup aż do czasu wydobycia soli na skalę przemysłową.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zaawansowanych rozwiązań akcentujących piękno solnych eksponatów i czar komnat jest tu wiele. Trójwymiarowa mapa kopalni sterowana przy pomocy gestów, interaktywne hologramy oraz kryształki soli na stołach dotykowych usypujące się w symbole opowiadają o tradycjach znaczeniu tego wyjątkowego pierwiastka na przestrzeni dziejów cywilizacji. Są to tylko niektóre z porywających aplikacji przygotowanych przez i3D.

- Korzystając z naszego doświadczenia w implementacji zaawansowanych technologii w biznesie i kulturze staraliśmy się zastosować jak najszersze spektrum nowoczesnych rozwiązań, by każde stanowisko multimedialne czy instalacja angażowała gości muzeum w poznawanie znaczenia tego pierwiastka w naszej historii – mówi Arkadiusz Patryas, prezes firmy.

Takie ekspozycje czynią zwiedzanie muzeów naprawdę ekscytującym przeżyciem. Dzięki nim podróżujący w wielickich podziemiach stają się samodzielnymi odkrywcami i mogą poznać nawet niedostępne dla zwiedzania tajemnicze zakątki muzeum.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij