Gwiazdy kontra wirus. Ruszyła XII edycja Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Gwiazdy kontra wirus. Ruszyła XII edycja Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

„Gwiazdy przeciw pandemii Covid-19” to nowa kategoria w Plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności”. Od 13 kwietnia rusza nabór wniosków w jego XII edycji. Kapituła nagrodzi również gwiazdy zaangażowane w pomoc charytatywną, edukację, akcje społeczne czy działania na rzecz zdrowia lub ekologii.

Dodatkowo, jak co roku, zostanie przyznana nagroda Honorowa i Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem głównym Plebiscytu został magazyn „Twój Styl”. Wzorem lat ubiegłych, redakcja miesięcznika przyzna swoją Nagrodę Specjalną. Laureaci Plebiscytu otrzymają statuetkę firmy APART

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Tytuł Gwiazdy Dobroczynności otrzymują od 11 lat osoby znane, które ze swej rozpoznawalności i popularności tworzą narzędzie do pomagania, ratowania życia i zmieniania świata na lepsze. One wiedzą, że należy pomagać, bo wtedy świat będzie lepszy, ale także robią konkretne rzeczy, aby tak się stało – mówi Paweł Łukasiak, pomysłodawca Plebiscytu.

Wnioski mogą składać stowarzyszenia, fundacje, menedżerowie oraz inne instytucje prowadzące działania dobroczynne z udziałem osób znanych. Tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” zostanie przyznany osobom lub grupie osób ze świata kultury, mediów, kina, sportu i Internetu, które nieodpłatnie dzielą się swoim czasem i umiejętnościami lub przekazują pomoc finansową, rzeczową organizacjom pozarządowym lub instytucjom prowadzącym działania dobroczynne.

Wnioski zostaną przyporządkowane do poszczególnych kategorii na etapie oceny formalnej (mogą to być takie kategorie jak: Edukacja, Społeczeństwo, Zdrowie, Ekologia, Pomoc charytatywna, bądź inne). W XII edycji dodatkowo zostaną przyznane nagrody za działania na rzecz walki ze skutkami pandemii w kategorii – Gwiazdy przeciw pandemii Covid-19.

– W tej edycji spodziewamy się zgłoszeń od stowarzyszeń i fundacji, które nominacją w Plebiscycie, będą chciały podziękować gwiazdom za ich pomoc i włączenie się w różne inicjatywy mające na celu walkę ze skutkami pandemii COVID-19 – mówi Renata Aderek-Zielińska, koordynatora Plebiscytu.

Sposoby Gwiazd na dobroczynność

Gwiazdy zaangażowane w działania społeczne mają z tego radość, energię, poczucie sensu życia i mocy pomagania. Czują, że mogą odwdzięczyć się za dobre życie, uszczęśliwiając kogoś innego. Pomaganie to też fizyczne doświadczenia – śmiech, przytulenie, ciepło, pocieszenie, wzruszenie i realny dowód na moc swojej osoby jako znanej i rozpoznawalnej.

Pomagają na różne sposoby. Namawiają swoich fanów do udziału w konkretnych akcjach, kampaniach czy zbiórkach on-line. Zachęcają do pomocy dzieciom w szpitalach, do adopcji zwierząt ze schronisk, wpłacania 1 procenta podatku na wybrane fundacje i do pomocy seniorom. Naświetlają konkretny problem społeczny i pokazują, dlaczego warto być wolontariuszem. Wspierają ośrodki preadopcyjne, hospicja, szpitale, obozy dla uchodźców czy spontaniczne akcje społeczne w sieci. Przede wszystkim, przemawiają w imieniu wykluczonych społecznie i materialnie, są głosem organizacji pozarządowych i ich misji.

Gwiazdom Dobroczynności pomaga często grono oddanych fanów często niezbędnych w realizacji celów takich celów jak zbiórki charytatywne, zbieranie 1 % podatku dla wybranej instytucji, znalezienie wolontariuszy dla organizacji charytatywnej czy podpisanie petycji w ważnej sprawie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij