Studenci łódzkiej ASP zaprojektowali kolekcje kapsułowe dla CCC

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Studenci łódzkiej ASP zaprojektowali kolekcje kapsułowe dla CCC

Grupa CCC we współpracy z łódzką Akademią Sztuk Pięknych wybrała zwycięzców pierwszej edycji konkursu dla studentów pt. „Zaprojektuj kolekcję dla CCC”. Celem inicjatywy realizowanej z polskimi uczelniami artystycznymi, jest wyłonienie młodych, najlepszych talentów w dziedzinie projektowania obuwia, torebek i akcesoriów. Weronika Surdacka, Filip Kozak oraz Joanna Wilczyńska z łódzkiej ASP stworzyli unikatowe kolekcje kapsułowe dla marek własnych CCC takich jak Lasocki, Jenny Fairy i Sprandi. W ramach wygranej, poza nagrodą pieniężną, otrzymali oni także możliwość odbycia stażu w Dziale Kreacji Grupy CCC. Po zakończeniu wszystkich edycji konkursu, firma planuje również wyprodukować i wprowadzić do sprzedaży jedną z wybranych kolekcji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Inicjując ten konkurs zależało nam, aby jego uczestnicy podczas tworzenia swoich projektów, zwrócili uwagę nie tylko na formę czy design, ale także funkcjonalność projektowanych butów i torebek. Rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Analizując propozycje studentów łódzkiej ASP, mogliśmy przekonać się, jak nieograniczona jest kreatywność młodych twórców i jak wiele mają do zaoferowania. Przygotowane przez uczestników propozycje kolekcji kapsułowych doskonale wpisują się w osobowość marek własnych CCC – odpowiadają na aktualne trendy i są spójne z oczekiwaniami naszych klientów. To dla nas wielka przyjemność, że możemy wspierać młodych polskich projektantów – mówi Valeriya Musina, dyrektor kreatywna Grupy CCC. 

Konkurs „Zaprojektuj kolekcję dla CCC” został skierowany do uczelni prowadzących kierunki o profilu artystycznym, a jego celem było wyłonienie utalentowanych studentów w dziedzinie projektowania obuwia, torebek i akcesoriów. Uczestnicy zostali poproszeni o opracowanie tematycznej kolekcji kapsułowej zgodnie ze wskazanymi przez organizatorów tematami przewodnimi: „Be Fashion – Be Trendy – Be Eco” oraz „Fashion w świecie post-pandemic”. W ramach konkursu należało przygotować – moodboard ilustrujący ideę koncepcji, projekt co najmniej pięciu modeli obuwia i co najmniej trzech modeli toreb, a także załączyć opis techniczny dwóch wybranych przez autora modeli.

W ramach pierwszej edycji konkursu oceniono projekty studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Spośród nadesłanych prac komisja wyłoniła trzy szczególnie wyróżniające się pod względem formy i designu. Pierwsze miejsce zajęła propozycja kolekcji dla marki Sprandi zaprojektowana przez Weronikę Surdacką, natomiast drugie miejsce przyznano ex aequo – Filipowi Kozakowi za projekt kolekcji Jenny Fairy oraz Joannie Wilczyńskiej za propozycję dla marki Lasocki.

– Przede wszystkim gratuluję laureatom konkursu i wszystkim uczestnikom. Takie konkursy dają możliwość sprawdzenia się młodym artystom i projektantom w procesie twórczym dla konkretnych brandów. Wyzwaniem jest nie tylko przygotowanie atrakcyjnych i wyróżniających się projektów, które odpowiedzą zarówno na aspekty estetyczne, jak i funkcjonalne, ale też będą wpisywać się w filozofię marki. Mam nadzieję, że to dopiero początek twórczej współpracy naszej uczelni z Grupą CCC – mówi dr hab. Katarzyna Wróblewska, prodziekan Wydziału Sztuk Projektowych i profesor w Pracowni Projektowania Obuwia i Akcesoriów, z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Dla autorów najlepszych projektów Grupa CCC przewidziała nagrody pieniężne, a także praktyki zawodowe lub staż w firmie. Natomiast po zakończeniu wszystkich edycji konkursu spółka planuje wyprodukować i wprowadzić do sprzedaży jedną z wybranych kolekcji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij